Długie wędrówki z psem dostarczają wiele relaksu zarówno dla właściciela czworonoga, jak i samego pupila. Opiekunowie psów bardzo chętnie poświęcają swój wolny czas, by odbywać z nimi wielogodzinne wędrówki po obrzeżach miast, polach czy lasach. Takie wycieczki wymagają jednak od właścicieli odpowiednich ubrań, gdyż temperatura za miastem często jest niższa, niż ta w centrum miasta. Jeżeli zastanawiasz się, jak ubrać się na wycieczkę z psem, by ubrania nie ograniczały Twoich ruchów i pozwalały na swobodną zabawę z psem, dobrze trafiłeś! Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Ubranie na spacer z psem

Strój na spacer z czworonożnym przyjacielem, który uwielbia biegać za patykiem i innymi zabawkami, musi być niezwykle wygodny i komfortowy. Planując jednak długie piesze wędrówki, warto wziąć pod uwagę zmieniającą się temperaturę, szczególnie w okolicy lasów czy pól i łąk. Różnica ta jest szczególnie odczuwalna jesienią i wiosną, kiedy wystarczy moment, by zaszło słońce i zrobiło się zimno.

Niezbędnym ubraniem w szafie każdej osoby, która lubi godzinami spacerować ze swoim psem, jest polar męski. Polar to materiał, który cechuje się bardzo dobrą izolacją ciepła, co sprawia, że jest niezwykle ciepły, a przy tym przyjemny w dotyku. Oprócz tego polary mają właściwości hydrofobowe, co oznacza, że zapobiegają dostarczaniu wody do środka. Polary męskie są zazwyczaj zasuwane na zamek ekspresowy, więc gdy tylko robi się ciepło, można go rozpiąć.

Wyróżniamy wiele rodzajów polarów, które różnią się między sobą grubością materiału. Polary męskie dostępne w asortymencie E-horyzont cechują się wysoką jakością, co sprawia, że posłużą one długie lata, umilając czas spędzony na świeżym powietrzu. 

Polar męski — na jakie okazje się sprawdzi?

Ciepły męski polar to idealne nakrycie wierzchnie na chłodniejsze dni i wieczory. Doskonale sprawdzi się podczas spacerów z psem, górskich wycieczek czy relaksujących spotkań przy ognisku. Są idealne na przejażdżki rowerowe, bo skutecznie chronią przed wiatrem. Polary stanowią także uzupełnienie codziennych męskich stylizacji, dodając im sportowego wyrazu. Męskie polary zdadzą egzamin także w miejscach pracy, gdzie panuje niska temperatura. Polar chroni ciało przed utartą ciepła i jest bardzo komfortowy w noszeniu. 

Polary wyposażone są w wygodne i pojemne kieszenie na suwak, które umożliwiają schowanie najpotrzebniejszych niedużych przedmiotów, takich jak klucze, portfel czy telefon. 

Wygoda i komfort to podstawa

Na piesze wędrówki z psem mogą przydać się także inne sportowe akcesoria. Amerykańska marka Patagonia to lider wśród ubrań outdoorowych, które idealnie ochronią ciało przed chłodem i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. W ofercie marki znajdują się produkty idealne na każdą porę roku, nie tylko zimę. Oprócz polarów męskich w asortymencie nie zabrakło miejsca na funkcjonalne T-shirty, ciepłe czapki, wodoodporne kurtki, spodnie i wiele przydatnych akcesoriów. Co więcej, polary męskie marki Patagonia wyposażone są w użytkowe kaptury, które chronią przed silnym wiatrem, a sam materiał odporny jest na uszkodzenia, więc sprawdzi się dobrze podczas górskich przepraw. 

Decydując się na ubrania i akcesoria wysokiej jakości, światowej marki ubrań sportowych, mamy gwarancję, że żadne warunki atmosferyczne nie popsują nam planów, a spacer z psem będzie udany pomimo ulewy czy porywistego wiatru.