Czas wznowić cykl Podróże DogInclusive! Dzisiaj rozmawiamy z Magdą, właścicielką psiolubnej firmy, która wspólnie z Haru pokonała już wiele kilometrów poszukując przyjaznych psom miejsc w całej Polsce.

Opowiedz nam o Was 🙂

Nazywam się Magdalena Rorbach i jestem szczęśliwą posiadaczką najpiękniejszego osiedlowego psiego prezesa. Haru, bo tak ma na imię mój psi szefo, trafił do nas z Fundacji Adopcje Malamutów 4 lata temu. Był psiakiem po wielkich przejściach, panicznie bał się ludzi. Pokochałam go od pierwszego wejrzenia i wierzyłam, że uda nam się pokonać jego strach. W tej sposób właśnie zaczęłysię nasze podróże po Polsce. On odpoczywał na łonie natury, a ja poznawałam nowe zakątki i wspaniałych ludzi na szlakach górskich. Moja ścieżka zawodowa również jest związana z branżą zwierzęcą, jestem założycielką Business Pet Academy i rozwijam biznesy, prowadząc od podstaw strategię firm.

Dlaczego warto podróżować z psem?

Podróże z psem są fantastyczną przygodą i możliwością uczenia się od zwierząt patrzenia inaczej na świat. Obserwując Haruta widzę, jak istotne są zmysły. Dostrzegam więcej, czuję bardziej, nauczyłam się żyć świadomie.

Jak najczęściej spędzacie weekendy i wyjazdy? Czy macie jakieś ulubione miejsca albo najlepsze wspomnienia?

Nie będę ukrywać, że większość weekendów w roku spędzamy w górach, chodząc po szlakach i zwiedzając schroniska. Stworzyłam nawet poradnik psiolubnych schronisk w Polsce, ponieważ z doświadczenia wiem, że nie jest miło wejść na szczyt, szczególnie  zimą i nie zostać wpuszczonym nawet do przedsionka schroniska, aby napić się gorącej herbaty. Na szczęście takich miejsc jest mało- większość schronisk przyjmuje psiaki z otwartymi ramionami.  Podróżując po Polsce poznaliśmy wiele ciekawych miejsc, od domków nad morzem, po luksusowe apartamenty, jednak trzeba przyznać, że wyjątkową atmosferę miejsca tworzą przede wszystkim ludzie i to do nich człowiek najchętniej wraca. Jednym z moich ulubionych miejsc jest Dom nad Wodospadem w Sopotni Wielkiej, cudowna atmosfera, szum największego wodospadu w Beskidzie Śląskim za oknem i przepyszne posiłki Pani Oli- właścicielki obiektu- uwielbiam tam być.

Powoli zbliża się Sylwester. Czy macie już jakieś wyjazdowe plany na kolejne miesiące?

Na Sylwestra zawsze wybieramy miejsca, gdzie jest cisza i spokój, jakieś malutkie, klimatyczne wioski na przysłowiowym końcu świata lub piękne Bieszczady. Jednak większość naszych wyjazdów jest planowana na kilka tygodni do przodu, oczywiście poza majówką, czy wakacjami, gdzie jest wręcz konieczność rezerwacji dużo wcześniej. Na pewno w najbliższych miesiącach pojedziemy na Mazury.

Jakie rady dalibyście początkującym psim podróżnikom?

  • Dobrać odpowiednie szelki/obroże do psiaka wraz z adresówką i długą smycz
  • Pamiętać o książeczce zdrowia, ponieważ różne przygody się trafiają, czasami niezależne od nas
  • Zabrać poidełko dla psa oraz smaczki
  • Dobrać trasę do własnych możliwości, ale również możliwości psa-podróże to budowanie kondycji własnej, ale również psiej 😉
  • założyć dobre buty 😉

I tylko cieszyć się chwilą, doceniać każdy moment i podróżować jak najwięcej z najlePSIEjszym przyjacielem.