W góry z psem? To będzie przyjemność!

W DogInclusive nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie zachęcali Was do zabierania swoich czworonogów wszędzie ze sobą 🙂 Wyjazd z psem w góry to wielka gratka dla Twojego pupila, ale i przecież dla Was – nie trzeba organizować mu hotelu na czas Waszego wyjazdu, a do tego kto Was bardziej zachęci do spacerów? No właśnie! Z psem w Beskidy, z psem w Tatry, z psem do restauracji i do hotelu – oto nasza recepta na sukces.

uśmiechnięty pies w górach

Wyjazd z psem w góry – jak wybrać hotel?

To pierwsza rzecz, o której myślimy, kiedy wybieramy się w góry z psem. Czy znajdziemy fajny hotel, który przygarnie naszego zwierza? Problem jest jeszcze większy, kiedy mamy konkretne wymagania co do obiektu, mamy więcej zwierząt, dzieci itd. Na szczęście macie nas – w DogInclusive znajdziecie tylko sprawdzone hotele i pensjonaty, dzięki którym wyjazd z psem w góry to będzie po prostu przyjemność. Każdy opis hotelu zawiera najważniejsze dla Was informacje z punktu widzenia miłośnika zwierząt. Jakie?

Nasze hotele pytamy czy:

  • istnieje dodatkowa opłata za pobyt psa w hotelu,
  • w okolicy są tereny idealne na spacer z psem,
  • pies może przebywać w restauracji lub stołówce
  • w obiekcie jest możliwość pozostawienia psa bez opieki (w pokoju lub specjalnie wydzielonym pomieszczeniu dla psów)
  • możemy wziąć ze sobą więcej niż jednego czworonoga
  • na terenie ośrodka możemy chodzić z psem bez smyczy i czy teren posesji jest ogrodzony
  • hotel udostępnia miski, woreczki na nieczystości, karmę czy smakołyki,
  • w okolicy jest weterynarz,
  • w hotelu jest dostępny petsitter.

Jak widzicie, jesteśmy wymagający, szczegółowi i nie dajemy za wygraną 🙂 Oczywiście, mało który hotel z naszej listy spełnia wszystkie wymienione wymagania, ale dzięki tym zmiennym możecie się zorientować, czy wyjazd z psem w góry do tego hotelu jest dla Was ok.

pies w górach na skarpie

Do restauracji z psem. Jak to ogarnąć?

Wyjazd z psem w góry nie powinien nas ograniczać. Jeśli lubicie wizyty w restauracjach i knajpkach, przed wyjazdem koniecznie sprawdźcie, czy hotel nie będzie miał nic przeciwko, kiedy przyjdziecie ze swoim czworonogiem na śniadanie do stołówki. Z doświadczenia wiemy, że wyjazd z psem w Tatry czy w Bieszczady lub inne większe ośrodki górskie nie nastręcza większych problemów ze znalezieniem restauracji, do których można wejść z czworonogiem. Przed wyjściem zawsze możecie skontaktować się z restauracją telefonicznie lub zajrzeć na ich stronę internetową.

Gdzie w góry z psem?

Gdzie w góry z psem? To pytanie zadajecie nam bardzo często. Nasza odpowiedź? Wszystko zależy od Waszych oczekiwań i sposobów na spędzanie wolnego czasu. Jeśli podczas wyjazdu zdobywacie szczyty i wybieracie najtańsze motele, w których nie spędzacie za dużo czasu, a do tego nie lubicie restauracji czy barów, możecie pojechać praktycznie gdziekolwiek, gdzie znajduje się hotel przyjazny psom. W innym wypadku najlepiej wybrać się do większych ośrodków, gdzie jest większa szansa na restauracje, puby i inne miejsca, które nie mają nic przeciwko obecności czworonogów w swoich murach. Pamiętajcie również, żeby przed wyruszeniem w góry sprawdzić, do których parków narodowych można wejść z psem. Nie wszystkie szlaki turystyczne są dostępne dla czworonogów – dlatego warto się upewnić, zanim spakujecie plecak do samochodu 😉 Dla nas wyjazd z psem w góry to oczywista sprawa. Macie wątpliwości? Pytania? Skontaktujcie się z nami!

Sprawdź polecane noclegi, gdzie przenocujesz z psem w górach:

Noclegi w górach z psem