Trend podróżowania z psem staje się w ostatnich czasach coraz popularniejszy. Psiarze zabierają swoich czworonożnych psyjaciół nie tylko na krótkie wyjazdy po Polsce, ale nawet na zagraniczne wakacje. Świadomi opiekunowie decydują się także na pomoc behawiorystów, na treningi i psie szkółki. A gdyby tak połączyć przyjemne z pożytecznym? Psie obozy Best Friends powstały po to, aby połączyć weekendowy odpoczynek nad jeziorem wśród natury z praktycznymi zajęciami z psimi behawiorystami, których indywidualne podejście pozwoli poprawić Twoją komunikację z psem. Zaintrygowany? Łapka do góry i czytaj dalej!

PSIOznaj Best Friends

Best Friends to inicjatywa, która powstała po to, aby służyć czworonogom w różnych aspektach ich życia – behawiorystycznym, zdrowotnym, a nawet pielęgnacyjnym! Tworzą je osoby, które kochają zwierzęta, chcą im pomagać i traktują swoją pracę jak pasję. Na swoim pokładzie mają nie tylko behawiorystów i trenerów, ale też lekarzy weterynarii, groomerów i petsitterów. Prowadzą psią szkołę, opierającą się na 4 filarach przyjaźni, oferują konsultacje behawioralne oraz zajęcia indywidualne, a nawet spacery socjalizacyjne w Warszawie. Prowadzą także gabinet weterynaryjny z certyfikowanymi specjalistami oraz salon groomerski, w którym Twój psiak może skorzystać z prawdziwego SPA!

Psie obozy Best Friends w Hotelu MOLO

Jedną z ich kolejnych psiolubnych inicjatyw są weekendowe obozy, na które można (a nawet trzeba!) zabrać swojego kudłatego kumpla. Obóz organizowany jest w psiolubnym hotelu MOLO, znajdującym się zaledwie 100 km od Warszawy, nad Zalewem Sulejowskim. Ten psiolubny obiekt położony jest nad samym brzegiem jeziora, a wokół niego roztacza się przepiękny sosnowy las, zachęcający do długich spacerów. Ośrodek oferuje zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z prywatnymi łazienkami (uczestnicy śpią w oddzielnych pokojach). W ofercie obozu jest także wyżywienie i to nie byle jakie! MOLO oferuje kuchnię międzynarodową, ze specjalnym menu dla wegetarian. Do piaszczystej plaży jest rzut piłeczką, a na miejscu można wypożyczyć kajaki oraz rowery. Zapewniamy, nie da się tu nudzić!

Jak przebiega czas na psim obozie?

Psielsko! Czas spędzacie wśród samych psiarzy, w cudownym miejscu i pod czujnym okiem behawiorystek. Ich wyróżnikiem jest indywidualne podejście do każdego ogoniastego uczestnika. Stawiają na socjalizację psiaków, budowanie relacji z opiekunem i pracę z konkretnymi psimi wyzwaniami. Każdy uczestnik przed wyjazdem wypełnia kwestionariusz, w którym zaznacza, z czym chce pracować. Program zajęć jest dostosowywany do konkretnej grupy psów. Prowadzące cały czas obserwują i nagrywają psiaki w czasie zajęć, aby później wspólnie analizować ich zachowania i wzajemne interakcje.

Program (psich) zajęć

Podczas weekendu jest dużo praktyki, ale nie martw się – znajdzie się też czas na odpoczynek i integrację. Pierwszego dnia po przyjeździe jest czas na zapoznanie się z miejscem, później grupa idzie wspólnie na spacer socjalizacyjny, żeby psiaki mogły oswoić się z nową sytuacją. Wieczorem jest czas na integrację, w której mogą, ale nie muszą uczestniczyć psiaki. Jeżeli te wolą odpoczywać w pokoju to nie ma sprawy, mogą zostać w tym czasie same. 

Następne dni upływają na socjalizacji, spacerach, zabawie i odpoczynku. Zajęcia organizowane są na łące, w wodzie, w lesie i na sali. Teoria przeplatana jest z praktycznymi ćwiczeniami, podczas których uczestnicy uczą się komunikacji ze swoimi psami. 

Spędź Majówkę lub Boże Ciało na psim obozie Best Friends!

Najbliższe terminy wyjazdów? 

Majówka: 1.05-5.05

Czerwcówka: 29.05-2.06
Weekend w czerwcu: 14.06-16.06

Sprawdź szczegółową ofertę wyjazdu z psem Best Friends: https://bestfriends.com.pl/#wyjazdy