Jezioro czy morze? Jeśli jesteście z tych, którzy nie mogą się opowiedzieć po żadnej ze stron w tym sporze, a na dodatek lubicie przebywać w ciekawych miejscach, dzisiaj przypomnimy Wam o odjechanej opcji na spędzenie kilku dni w… domkach na wodzie 😎

O CO CHODZI Z TYM SPANIEM NA WODZIE?

Koncepcja jest może być Wam znana z Instagrama – kojarzycie te zdjęcia śniadań w białej pościeli, a na drugim planie przeszkolone ściany z widokiem na wschody albo zachody słońca? Takim właśnie miejscem są HT Houseboats, które mają jeszcze jedną dodatkową zaletę: są absolutnie psiolubne!

Przyznam się, że na początku trochę nie rozumiałam tego, w jaki sposób działa ten rodzaj noclegów. „Jak to na wodzie, czy to znaczy że do domków mamy dopływać łódką? Czy za każdym razem jak będę chciała wyjść na spacer z Felą będę musiała płynąć do brzegu?”. Na szczęście, domki są na stałe połączone z lądem pływającym pomostem i możecie zejść na brzeg, kiedy tylko macie ochotę. Są jednak tak zaprojektowane, że będąc w środku rzeczywiście macie taki widok, jakbyście byli na środku jeziora.

JAK PSY ZNOSZĄ TAKĄ FORMĘ WYPOCZYNKU?

Zastanawiałam się też, czy pobyt na wodzie nie będzie stresujący dla naszych czworonogów. Pracownicy HT Houseboats opowiadali mi, że goście chętnie pływają ze swoimi pupilami rowerami wodnymi, kajakami i motorówkami. Na wyposażeniu są specjalne kapoki dla psów. Większość nie ma problemu z chodzeniem po pomoście.

Jeśli jednak wiecie, że Wasze futra mogą się bać wody i źle się czują w takich warunkach, na terenie obiektu możecie też skorzystać z noclegu w domkach na samej plaży – Herbals & SPA. Też mają widok na jezioro i są podobnie wyposażone jak domki na wodzie.

PSIOLUBNOŚĆ OD PRZEKROCZENIA PROGU

Już na początku będziesz pewny, że to miejsce psiolubne – na powitanie Wasze psy dostają taki list:

List powitalny dla psa

Kolejna dobra wiadomość: codziennie pod Twoje drzwi jest przynoszony wiklinowy kosz z jedzeniem. Znajdziecie tam też psie smakołyki.

Czworonogi są dopieszczone na każdym kroku: na wyposażeniu sąznajdziecie miski, ręczniki do łap, koce, maty higieniczne, koszyki do rowerów do przewozu psów, kapoki dla psówspecjalne kapoki czy , zabawki. To pełen psi All Incusive. W razie czego na miejscu jest też apteczka, a na recepcji dostaniecie kontakt do zaprzyjaźnionych weterynarzy.

Ważna sprawa: opłata za psa wynosi 50 złotych w domkach na wodzie i 25 zł w domkach na plaży. Wiem, że część osób zacznie podnosić alarm „drogo! skandal!”, pamiętajcie jednak że jest to ośrodek o wyższym standardzie, z dużą liczbą uDOGodnień, a dodatkowo część zebranych środków przekazywana jest na schronisko w Białogardzie.

ATRAKCJE NA KAŻDĄ PORĘ ROKU

Domki położone są w Mielnie nad jeziorem Jamno. Jednocześnie do morza macie 300 metrów. To cały kompleks z dużym terenem z placem zabaw, basenami (w tym jednym dla psów), boiskami, piłkarzykami, bilardem, miejscem na ognisko… długo by wymieniać. Nudzić się raczej nie powinniście.

Morze kojarzy nam się z latem, trochę z majówką, w ostateczności z wrześniem – czemu więc piszę o tym teraz? Obiekt jest czynny przez cały sezon, większość domków jest wyposażona w kominki, część w sauny i jacuzzi. Wyobraźcie sobie: Wy, Wasze psy, herbata albo grzane wino, ogień w kominku i widok na taflę jeziora. Romantycznie prawda? Bonus: możecie zamówić sobie masaż z widokiem na jezioro albo wypłynąć na jezioro w saunie na wodzie 👑

Plusem jest też oczywiście brak tłumów. Nie wiem jak Wy, ale ja zawsze chciałam zobaczyć nadmorskie miejscowości pozbawione turystów i straganów! Wasze psy będą mogły hasać po pustych plażach, nie przeszkadzając nikomu.

Wy możecie jeździć na rowerach (w okolicy niedawno powstała nowa ścieżka), spacerować, uprawiać nordic walking, a jeśli zimą zamarznie jezioro – jeździć na łyżwach.

No i na koniec coś dla zdrowia: to idealne miejsce, żeby uciec od smogu!

BONUS: POMYSŁ NA PREZENT

To też dobra opcja dla tych z Was którzy są mistrzami wczesnego planowania i powoli zaczynają myśleć o prezentach świątecznych – możecie komuś sprezentować voucher na pobyt w domkach na wodzie albo na plaży. Po cichu licząc, że Ty i Twój pies zostaniecie jego/jej towarzyszami podróży 🙂

O voucher, rezerwacje i wolne miejsca możecie zapytać korzystając z przycisku „Zapytaj o rezerwację” na DogInclusive.

Tędy do domków na wodzie 👉 https://doginclusive.com/oferty/hthouseboats

A tutaj domki na plaży 👉 https://doginclusive.com/oferty/herbals-spa

Jak wrócicie, opowiedzcie nam jak było!