W ostatni kwietniowy weekend odwiedziliśmy wyjątkowe miejsce na Mazurach – Ruciane Park. To przyjazny rodzinom z dziećmi i psami resort, gdzie absolutnie każdy znajdzie coś dla siebie. Trafiliśmy na genialną pogodę, ale to nie jedyna rzecz która nam się podobała… 🙂

Widok, widok i jeszcze raz widok

Nieważne, czy masz ochotę zrobić fajne zdjęcia na Instagram, czy po prostu posiedzieć na tarasie z książką w pięknym otoczeniu, jeśli wybierzesz domki z widokiem na jezioro, na pewno się nie zawiedziesz. Widok jest niepowtarzalny – można obserwować żaglówki, ptaki, gapić się na drzewa, a wieczorem podziwiać zachodzące słońce. A rano po odsłonięciu zasłon od razu chce się wstawać!

Aby nic nie zasłoniło Wam panoramy, przy rezerwacji wybierzcie domki w pierwszej linii od brzegu, ale nawet z tych dalej położonych też jest świetny widok.

Autentyczna psiolubność

A co z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi? Ruciane Park ma świetne udogodnienia dla pupili: na miejscu czeka na niego podpisany imieniem <3 pakiet z woreczkami, przysmakami, ręcznikiem do łapek i miski. Praktyczne, bo zawsze fajnie móc spakować mniej rzeczy na wyjazd.

Na terenie znajdują się specjalne, zamykane kosze na kupy, możecie być z psem wszędzie, w tym w restauracji (wyjątkiem jest plac zabaw dla dzieci). Spacery po lesie i nad jeziorem były oczywiście idealną atrakcją dla naszej miejskiej Feli. Patyki na potęgę!

Atrakcje dla każdego

Co można robić w Ruciane Park? O, mnóstwo rzeczy! My skorzystaliśmy z balii z widokiem na jezioro i zachodzące słońce. Jest też sauna, są łódki, kajaki, SUPy, rowery wodne i zwykłe rowery, joga, a nawet motorówki do wypożyczenia bez patentu. A wkrótce ma się pojawić SPA przy wodzie, więc uwaga, luksus na horyzoncie! Dla najmłodszych są place zabaw, boiska i tyrolka – raj dla dzieciaków! Są też organizowane animacje, więc rodzice mają czas na prawdziwy odpoczynek.

Co do odpoczynku, to jest mnóstwo zakątków żeby po prostu poczilować – zaczynając od tarasu w domku, po lasy, ławeczki, pomosty…

Lokalna kuchnia

To był powód, dla którego nie musieliśmy w ogóle ruszać się poza teren resortu i bardzo nam to pasowało. Zaraz obok domków znajduje się Food Port, gdzie zjecie tradycyjne mazurskie przysmaki, ryby, pierogi i naprawdę porządną pizzę. Wraz z pobytem można wykupić też śniadania i obiadokolacje. Aha, zgadnijcie, co widać przez okna restauracji…? Oczywiście jezioro!

Jeśli to miejsce brzmi jak coś dla Was, bierzcie komputery lub telefony i rezerwujcie swój pobyt w Ruciane Park: https://doginclusive.com/oferty/ruciane-park-mazury-resort-spa

A może chcielibyście się dowiedzieć czegoś więcej o naszym wyjeździe? Dajcie znać w komentarzach!