Na Mazury z psem

Na Mazury z psem

Mazury z psem - dobry pomysł!

Wyjazd na Mazury z psem to pomysł godny rozważenia. Na szczęście coraz więcej hoteli i pensjonatów w tym regionie jest otwartych na wczasy z psem - bez trudu więc znajdziemy zarówno nocleg dla naszego czworonoga, jak i restauracje, które nie mają problemów z ugoszczeniem całej Waszej rodziny pod jednym dachem ;) Piękne plenery, lasy i oczywiście jeziora to przestrzeń, w której może wypocząć i świetnie bawić się cała rodzina. Z Waszym psiakiem włącznie!

Mazury z psem - o czym pamiętać?

Wybierasz się na wakacje na Mazury? Zabierając ze sobą psa, musisz wziąć pod uwagę kilka dodatkowych czynników.

Koniecznie wybierzcie hotel, który jest otwarty na przyjęcie Waszego czworonoga - nikt nie lubi nieprzyjemnych niespodzianek na miejscu. Zastanówcie się, gdzie będziecie jedli (pokój typu studio czy jedzenie na mieście? Jeśli to drugie, to gdzie?) oraz jak będziecie spędzali wolny czas.

Planujecie żeglugę? Jeśli pies nigdy jeszcze nie był na żaglach, nie planujcie na nich całego wyjazdu - trzeba liczyć się z odmową zwierzęcia.

Wczasy z psem - zdrowie czworonoga

Wakacje z psem, również na Mazurach, to dodatkowe rzeczy do spakowania w walizce. Pamiętajcie o pierwszej pomocy w przypadku skaleczenia. Konieczna będzie też ochrona przeciw kleszczom - albo w formie tabletek, albo w formie obroży.

Niezależnie od wybranej opcji, na wakacje na Mazury z psem, warto wziąć pęsetę lub specjalny przyrząd do usuwania tych owadów. Poza karmą i posłaniem pamiętajcie również o ręcznikach dla psa - będzie wiele okazji, żeby się zmoczył!

Zobacz nasze propozycje najlepszych noclegów, które idealnie sprawdzą się na Mazurach z psem! :)