noclegi / agroturystyka / województwo podlaskie

Chatka w lesie

agroturystyka

Co to za miejsce?

Pośród pradawnej Puszczy Białowieskiej, nieopodal wsi Teremiski, znajduje się miejsce magiczne - drewniana chatka ze świerkowych bali, kryta gontem, z ceglanym piecem i niezwykłym wnętrzem, która zaprowadzi Cię w świat, gdzie czas płynie wolniej...

Czasem, aby uciec od miejskiego zgiełku, wystarczy chwila wolnego czasu i domek w lesie. Do wynajęcia jest znacznie więcej niż sama chata - urok dziewiczej puszczy, wyjątkowo świeże powietrze oraz nienaruszony spokój wśród przyrody. Odwiedź nas i przekonaj się, dlaczego Puszcza Białowieska stale zyskuje na popularności.

Latem 1980 roku dwaj bracia, Lucjan i Michał, wybudowali leśną chatę na ziemiach swego ojca w samym sercu Puszczy Białowieskiej. Stała się ona doskonałym miejscem do odpoczynku i wyciszenia z dala od miejskiego zgiełku. Otoczona szumiącymi brzozami, przez lata służyła rodowi Wiśniewskich podczas wakacji, świąt i weekendów jako idealne miejsce spotkań. Za namową przyjaciół, rodziny i licznych gości, zachwyconych domkiem i piękną okolicą, chatka wraz z 3 hektarową działką została udostępniona turystom spragnionym aktywnego wypoczynku na łonie przyrody.

uDOGoodnienia

Tereny wokoło Chatki w lesie są idealne do spacerów. Otwarta przestrzeń, łąki, polany i lasy to idealna przestrzeń do wybiegania czworonożnego przyjaciela.

  • Tereny do spacerów
  • Brak dodatkowej opłaty za psa
  • Możesz zabrać ze sobą więcej niż jednego psa
  • Pies może chodzić bez smyczy na naszym terenie
  • Miska dla psa

Okolice i atrakcje

Chatka w lesie jest idealna do rodzinnego wypoczynku, spędzenia czasu w gronie znajomych lub na romantyczne chwile we dwoje. Goście domku w lesie do wynajęcia mają do dyspozycji całą chatkę wraz z przyległą do niej 3 hektarową działką, na której znajduje się Bania Ruska, Piramida Zdrowia i Staw z Altaną na Wyspie.

Podlasie samo w sobie jest magiczną krainą, ale to właśnie Puszcza Białowieska i atrakcje które oferuje, sprawiają, że jest to jeden z najczęściej obieranych kierunków turystycznych. Sam las białowieski to najcenniejszy pod względem przyrodniczym obszar leśny w Europie. Znajduje się tu prawie trzy tysiące olbrzymich drzew osiągających rozmiary pomników przyrody. Rosną tu też ogromne, ponad 50 – metrowej wielkości świerki, ponad 40 – metrowe dęby, jesiony i lipy. Najstarsze z nich kiełkowały w czasach króla Władysława Jagiełły. Wśród niż żyje około 12000 gatunków zwierząt (jelenie, sarny, dziki, wilki, rysie euroazjatyckie) i około 1100 gatunków roślin. Nic dziwnego, że Puszcza Białowieska i atrakcje, które oferuje, przyciągają tysiące osób z całego świata. Jej absolutnie unikalną cechą jest to, że jest światową ostoją żubra, największego zwierzęcia Europy, który nie przetrwałby do dzisiaj, gdyby nie ona. Tereny białowieskie zostały w 1979 roku wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Dostępne pokoje

Domek jest piętrowy. Na parterze mieszczą się: salon, sypialnia, spełniająca wszelkie standardy łazienka, w pełni wyposażona kuchnia i przestronny zadaszony taras, na piętrze: dwie sypialnie. W domku są łącznie cztery łóżka (w tym jedno małżeńskie), a w razie potrzeby istnieje możliwość dostawki.

Wyżywienie

Cennik

wiosna - KWIECIEŃ - 390 zł - przy pobycie dłuższym niż 5 dni każda kolejna doba - 340 zł

urlop - MAJ / CZERWIEC - 410 zł - przy pobycie dłuższym niż 5 dni każda kolejna doba - 370 zł

wakacje - LIPIEC / SIERPIEŃ - 490 zł - przy pobycie dłuższym niż 5 dni każda kolejna doba 430 zł

rykowisko - WRZESIEŃ - 450 zł - przy pobycie dłuższym niż 5 dni każda kolejna doba - 410 zł

grzybobranie - PAŹDZIERNIK - 390 zł - przy pobycie dłuższym niż 5 dni każda kolejna doba - 350 zł


Cena obejmuje wynajęcie chatki wraz z całą 3 hektarową działką i wszystkim co znajduje się w wyżej opisanej ofercie. Drewno na opał, korzystanie z sauny, pięciu rowerów jak i końcowe sprzątanie domu jest wliczone w cenę. Przyjmujemy zwierzęta bez dodatkowej opłaty. Poza podaną kwotą nie ma żadnych dodatkowych kosztów. Doba w dniu przyjazdu rozpoczyna się o 16:00, a kończy w dniu wyjazdu o 12:00.

0 PLN / za psa

Kontakt z obiektem

Adres obiektu

Kolonia Teremiski 1
17-230 Teremiski
Polska