noclegi / apartamenty / województwo małopolskie

Chatka Włóczykija

apartamenty

Co to za miejsce?

Zapraszamy Państwa w gościnne progi Chatki Włóczykija, pięknie położonego drewnianego domku z widokiem na Tatry i Pogórze. Kameralny klimat miejsca i ogrodzona posesja sprawia, iż można tu odpocząć z dala od miejskiego zgiełku w intymnej atmosferze najbliższych. Gospodarstwo agroturystyczne składa się z przyległych do siebie 3 domków drewnianych z niezależnymi wejściami. Każdy posiada wyposażony, niezależny aneks kuchenny. W sąsiednim Schronisku Dobrych Myśli jest możliwość skorzystania z sauny fińskiej.

Chatka położona jest w Jamnej. Jest to drewniany domek mający oddawać klimat tej turystycznej miejscowości. Naszym zamysłem jest stworzenie komfortowych warunków wypoczynku w ustronnie położonym gospodarstwie agroturystycznym. Jesteśmy otwarci na podejmowanie grup, rodzin jak i turystów indywidualnych szukających intymności i spokoju. Przede wszystkim jest to miejsce dedykowane osobom pragnącym pielęgnować dobre relacje pomiędzy sobą i pogłębić więzy rodzinne i wzajemne relacje wśród znajomych.O niebanalności chatki, a także jej standardzie i walorach świadczą otrzymane wyróżnienia, a najcenniejszym świadectwem są pozytywne opinie i zadowolenie naszych gości. W trosce o środowisko wykorzystujemy w gospodarstwie odnawialne źródła energii. We wszystkich częściach jest centralne ogrzewanie.

uDOGoodnienia

Witamy gorąco wszystkich podróżujących z psami!

Regularnie odbywają się u nas obozy z psami organizowane przez zaprzyjaźnioną szkołę – jesteśmy więc przygotowani na pobyt psich przyjaciół. Do Waszej dyspozycji jest ogrodzony teren, po którym psy mogą chodzić bez smyczy. Na spacery zapraszają okoliczne szlaki leśne.

Do naszego schroniska, gdzie można zjeść obiad, można wchodzić razem z czworonogami.

15 kilometrów dalej psy mogą schłodzić się w Dunajcu lub Jeziorze Różnowskim.

  • Plaża lub inne miejsce gdzie psy mogą się wykąpać
  • Tereny do spacerów
  • Pies może przebywać w restauracji/stołówce
  • Możesz zabrać ze sobą więcej niż jednego psa
  • Pies może chodzić bez smyczy na naszym terenie
  • Miska dla psa

Okolice i atrakcje

Obok chatki znajduje się miejsce na ognisko, grill oraz plac zabaw dla dzieci, boisko. Chatka jest zbudowana z drewna, dlatego obowiązuje w niej zakaz palenia. Cały teren jest ogrodzony z możliwością pozostawienia samochodu. Istniej możliwość skorzystania z sauny fińskiej.

Nieopodal znajduje się węzeł szlaków turystycznych pieszych i rowerowych.

Z myślą o gościach pragnących zatrzymać się w otoczeniu agroturystyki bez noclegu powstało Schronisko Dobrych Myśli. Pełni ono funkcję zaplecza gastronomicznego, w którym można zasięgnąć informacji turystycznej, zjeść obiad, szarlotkę, napić się dobrej kawy czy kwasu chlebowego, podziwiając z tarasu przepiękną panoramę Pogórza oraz Tatry. Można nabyć tu pamiątki drobne lub dzieła lokalnych rękodzielników ofiarowane często jako oryginalne, okazjonalne prezenty. W otoczeniu chatki możecie Państwo odpocząć od miejskiego gwaru, zdystansować się do codziennych problemów, rozkoszować ciszą i pięknem otaczającej przyrody. Teren rekreacyjny urozmaicają rzeźby lokalnego artysty Pana Stanisława Sochy oraz rezydenta miejsca Pana Jana. W sąsiedztwie znajduje się młoda winnica, a obok jest zagroda ze zwierzakami (króliki, kury, owce). Pobliskie lasy obfitują w runo leśne oraz dziką zwierzynę.

Dostępne pokoje

Całość podzielona jest na trzy niezależne części. W pierwszej "Chatce Włóczykija" znajdują się 3 pokoje (każdy max 3-4 os.), w drugim "Salon Paszczaka" jest sala z kominkiem i aneksem kuchennym, gdzie na poddaszu z balkonem możemy przenocować 5 os. trzecia część to "Apartamencik Migotki" pokój z samodzielnym węzłem sanitarnym aneksem kuchennym dla 2-4os. Ponadto jest możliwość dodatkowych noclegów w sąsiednim Schronisku Dobrych Myśli w pokojach gościnnych z łazienkami, dla ok 15 os.

Z okien chatki można podziwiać niepowtarzalne widoki zachodów słońca, Tatr i panoramę Ciężkowicko-Rożnowskiego Parku Krajobrazowego oraz łany zboża spokojnie kołyszące się na wzgórzu. Dla chętnych jest możliwość wtajemniczenia się w uprawę roli podczas sianokosów, żniw czy przy ziemniaczanych wykopkach. Młoda winnica oraz drzewa owocowe dają możliwość skosztowania owoców rosnących w otoczeniu wolnym od zanieczyszczeń i bez sztucznych dodatków, dzięki czemu ich smak jest naturalny. To samo dotyczy plonów z naszego ogródka: ogórki, pomidory, papryka, rzodkiewka, marchew, kapusta czy maliny.

Wyżywienie

Posiłki można spożywać w Schronisku Dobrych Myśli. W każdej części Chatki Włóczykija znajduje się aneks kuchenny.

Aneks kuchenny
Wyżywienie na miejscu

Cennik

Preferowany czas pobytu min 2 doby.
Cena 40zł/os./dobę
Pokój z łazienką 50 zł/os/dobę
Przy noclegu na 1 dobę + 20 zł (to 80% kosztu prania pościeli)
Nocleg pod namiotem 12zł/os./dobę
Opłata za czworonogi 10 zł/dobę
Apartamencik Migotki 130-190 zł/dobę
Salon Paszczaka (całość) 200-260 zł/dobę
Nocleg dla 1 os. 70-80 zł/d

Potrzebujemy gwoździe, cement, żwir, impregnaty itp. - chętnie przyjmiemy i udzielimy rabatu na nocleg :)

Drewno na ognisko 50-100 zł. (można zebrać samemu w pobliskim lesie - koszt 0 zł)
Przy najmie może zostać pobrana kaucja w kwocie 200-1000 zł zwrotna przy wyjeździe, po odbiorze pokoi/domków.
Za dodatkowa opłata możliwość skorzystania z sauny fińskiej i wypożyczenie rowerów, organizacji spływu kajakowego, atrakcji integracyjnych i animacji.

10 PLN / za psa

Kontakt z obiektem

Adres obiektu

Jamna 46
32-842 Jamna
Polska

Obozy, wydarzenia i promocje

  • Znasz nocleg przyjazny psom, którego nie ma w naszej bazie? Poleć go innym!