noclegi / domki letniskowe i domy / województwo dolnośląskie

Chatka zimorodka

domki letniskowe i domy

Co to za miejsce?

Chatka jest domem zabytkowym z 1790 roku po gruntownym remoncie. Zachowało się wiele oryginalnych elementów: piaskowce, elementy drewnianej izby zrębowej, ciekawe elementy architektoniczne. Dom położony jest w odległości spacerowej od najwyższego wygasłego wulkanu Ostrzycy Proboszczowickiej. Jest to teren rezerwatu oraz lasu, gdzie przygotowano kilka szlaków oraz single traków. Idealne tereny na spacery, jogging i jazdę rowerem.

uDOGoodnienia

Teren ogrodu jest ogrodzony, ale wzdłuż jednej strony posesji płynie płytka rzeczka, która nie jest ogrodzona. Psy mogą tam brodzic bez przeszkód. Wprost z domu można wybrać się na spacery polna droga na pola oraz do lasu. Na 99% nikt tamtędy nie chodzi.

  • Plaża lub inne miejsce gdzie psy mogą się wykąpać
  • Tereny do spacerów
  • Możesz zabrać ze sobą więcej niż jednego psa
  • Miska dla psa
  • Obiekt na wyłączność
  • Brak bliskich sąsiadów

Okolice i atrakcje

Dolny Śląsk słynie z ogromnej ilości zabytków. Tak też jest u nas. W odległości kilkunastu minut jazdy samochodem można odwiedzić zamek Grodziec, zamek i pałac Lenno, pałac Lubiechowa, Wieża Książęca w Siedlęcinie, Młyn Wielisław w Sędziszowej.

Dla dzieci ciekawą atrakcją jest Zamek Legenda Śląskich w Plawnie Górnej, kamieniołom agatów w Lubiechowej, Sudecką Zagroda Edukacyjną w Dąbkowice oraz liczne warsztaty organizowane przez lokalnych pasjonatów np: ceramiczne. Wszystkie warsztaty zostay skoordynowane na stronie: http://kaczawskasiec.pl/warsztaty-rodzinne/. We wsi mamy możliwość jazdy konnej oraz spacerów z alpakami.

Kraina Wygasłych Wulkanów, gdzie położony jest dom, pretenduje ze względu na swoją wyjątkowość, do wpisania na listę geoparków UNESCO. Są to tereny mało znane, wyjątkowo malownicze, urzekające krajobrazami.

Dostępne pokoje

W domu znajdują się 4 sypialnie, każda z łazienką. Wszystkie urządzone z klimatem. Na parterze kuchnia z pełnym wyposażeniem oraz salon. Dom otoczony ogrodem 3000 m2. Razem pomieścimy 8 osób dorosłych i 2 dzieci oraz psiaki🙂

W ogrodzie mamy miejsce na ognisko i kociołek oraz kącik wypoczynkowy. Od września 2022 będzie dostępna do grup sauna zewnętrzna (została już zakupiona). Latem rozstawiamy basen (4,6 m średnicy i 1,2 m głębokości).

Wyżywienie

Na miejscu w pełni wyposażona kuchnia: kuchenka 6- palników, duża lodówka z zamrazalnikiem, mikrofala, ekspres do kawy, zmywarka, toster.

Aneks kuchenny

Cennik

Dom wynajmowany w całości- regularną cena 800 zł/doba
Weekendy 900zl/ doba
Miesiące: listopad i marzec- dni powszednie 600zl/doba
Święta- 1200 zl/doba
Minimalny okres wynajmu latem- 7 dni, dzień przyjazdu- piątek (ewentualnie sobota) Cena 900zl/doba.
Minimalny okres wynajmu ferie- 3 dni.
Sylwester- obowiązują inne ceny.
Pies 100zl/ cały pobyt

100 PLN / za psa (jednorazowo)

Kontakt z obiektem

Adres obiektu

Proboszczów 89
59-524 Proboszczów
Polska

Obozy, wydarzenia i promocje

  • Czerwone Żagle- klimatyczne miejsce nad Bałtykiem

  • Rodzinne ferie zimowe z czworonogiem w Moim Miejscu - tygodniowy pobyt dla 4 osób już od 2295 zł!

  • Znasz nocleg przyjazny psom, którego nie ma w naszej bazie? Poleć go innym!