noclegi / agroturystyka / województwo lubelskie

Domek na Zielonej

agroturystyka, domki letniskowe i domy

Co to za miejsce?

Nasze gospodarstwo agroturystyczne znajduje się w Kryłowie (gm. Mircze, pow. Hrubieszów, woj. Lubelskie) wsi położonej na skraju doliny rzeki Bug.
W latach 1520-1869 Kryłów posiadał prawa miejskie. Do czasów dzisiejszych zachował się dawny układ ulic niegdysiejszego miasteczka. Po dawnej świetności Kryłowa przetrwało sporo zabytków: ruiny zamku, brama pałacowa wraz z aleją parkową, ogrodzenie klasztoru Reformatorów, neogotycki kościół. Okolica to również nieskazitelna przyroda. Świadczy o tym choćby utworzenie w 1997 r. Nadbużańskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Możemy tu spotkać rzadkie gatunki ptaków i roślin. Bug i jego liczne starorzecza to doskonałe miejsca do wędkowania. Okoliczne wody obfitują w wiele gatunków ryb. Bug to także wspaniała rzeka do spływów kajakowych (wypożyczalnia na terenie miejscowości).

uDOGoodnienia

Kryłów to malownicza wieś położona na skraju doliny rzeki Bug. Otaczająca przyroda sprzyja spacerom i wycieczkom. Teren posesji jest ogrodzony.

  • Teren posesji ogrodzony
  • Tereny do spacerów
  • Brak dodatkowej opłaty za psa
  • Możesz zabrać ze sobą więcej niż jednego psa
  • Pies może chodzić bez smyczy na naszym terenie

Okolice i atrakcje

Domek na zielonej znajduje się w gospodarstwie położonym nad Bugiem w malowniczej i zabytkowej miejscowości Kryłów. Cisza i spokój, brak głównych szlaków komunikacyjnych, brak przemysłu, bogactwo flory i fauny to tylko niektóre zalety naszej okolicy. Nadbużańskie łąki i pola to wymarzone miejsce dla osób chcących odpocząć na łonie natury. Rzeka Bug jest jedną z ostatnich tej wielkości o naturalnym charakterze w Europie. Dzika rzeka – od której dzieli nas tylko 200 metrów – to raj dla wędkarzy. To Obszar NATURA 2000, co gwarantuje możliwość obcowania z naturą w praktycznie pierwotnej formie. Znajdziemy tutaj rzadkie gatunki zwierząt (bóbr, wydra, bocian czarny, derkacz) czy roślin.

Dla odpoczywających aktywnie są wyznaczone szlaki turystyczne : Szlak Gocki, Szlak Bełżec-Bełz-Bełżec i trasy rowerowe o zasięgu lokalnym a także międzynarodowym (w drugim przypadku niezbędny jest paszport!) oraz spływy kajakowe, a w pobliskim Hrubieszowie Park linowy czynny w okresie letnim (wejście nieodpłatne) i lodowisko zimą. Zaledwie 300 metrów od naszego gospodarstwa znajdują się malownicze ruiny zamczyska i utworzone przy nich ścieżki dydaktyczne Kraina Suma, Pohrebiska, Zapomniane Sanktuarium.

Zwiedzić warto Cudowne źródełko przy figurze świętego Mikołaja na Wilczym Uroczysku (Kryłów-Kolonia), Skansen Wioska Gotów w Masłomęczu, Neogotycki kościół i dzwonnicę, Pałac w Czumowie i Królewski kąt, Pałac Dołhobyczów. Społeczność naszych okolic organizuje i uczestniczy w licznych wydarzeniach kulturalnych: Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa, Festiwal gotycki, czy organizowane z rozmachem dożynki.

Dostępne pokoje

Do dyspozycji gości przez cały rok są 3 pokoje dwuosobowe, aneks kuchenny i łazienka w domu rodzinnym na piętrze z osobnym wejściem. W okresie od marca do listopada domek wolnostojący z 4 miejscami noclegowymi, z aneksem kuchennym i łazienką. Przy domku stoją stylowe drewniane meble ogrodowe i huśtawka. Na ogrodzie jest wyznaczone miejsce na ognisko lub grilla oraz rozłożenie namiotu czy basenu. W obrębie gospodarstwa znajdują się również sad, plac zabaw dla dzieci oraz miejsca parkingowe dla naszych gości.

Wyżywienie

Możliwość gotowania samemu w aneksie kuchennym (w wyposażeniu m.in. czajnik elektryczny, kuchenka elektryczna, mikrofala, lodówka) lub zamówienia śniadań (15zl/os) i obiadokolacji (20zl/os)

Aneks kuchenny
Wyżywienie na miejscu

Cennik

Cena za dobę 40zł/os.
Dzieci do 4 lat nieodpłatnie
Dzieci 5-10 lat 20zł

0 PLN / za psa

Kontakt z obiektem

Adres obiektu

Zielona 6
22-530 Kryłów
Polska

Obozy, wydarzenia i promocje

  • Znasz nocleg przyjazny psom, którego nie ma w naszej bazie? Poleć go innym!

  • Połącz wypoczynek i szkolenie Twojego czworonoga - zapisz się na wakacje z Demo Dog