noclegi / domki letniskowe i domy / województwo podkarpackie

Domki całoroczne "Osada Załuż"

domki letniskowe i domy

Co to za miejsce?

Serdecznie zapraszamy do miejscowości Załuż, gdzie w otoczeniu wody i zieleni, znajduje się osada wyjątkowych i komfortowych całorocznych domków. W skład kompleksu wchodzi 8 ekskluzywnych, w całości drewnianych domków.

W każdym z domków znajdą Państwo niezwykłe połączenie wyjątkowych drewnianych przedmiotów z luksusem i komfortem niezbędnym do satysfakcjonującego odpoczynku. Domki są nie tylko przemyślanie umeblowane, ale również wyposażone w wiele sprzętów czy urządzeń m.in. telewizory LED, Internet Wi-Fi, niepowtarzalne kamienne kominki opalane drewnem i wiele innych, podnoszących ich standard. Dodatkowo dla zapewnienia bezpieczeństwa i wygody cały teren Osady Załuż wraz z parkingiem jest całodobowo monitorowany.

uDOGoodnienia

Zapraszamy z psami. Na spacery dobrze nadadzą się drogi gminne, ścieżka nad Sanem.

Prosimy pamiętać, że każdy odpowiada za swojego pupila i za nim sprząta ;)

  • Plaża lub inne miejsce gdzie psy mogą się wykąpać
  • Tereny do spacerów
  • Brak dodatkowej opłaty za psa
  • Możesz zabrać ze sobą więcej niż jednego psa

Okolice i atrakcje

Osada Załuż udostępnia swoim Gościom miejsce na ognisko, murowany grill z wędzarnią, stylową wiatę ze stołem bilardowym, boisko do siatkówki i piłki nożnej. Dla najmłodszych gości Osady Załuż stworzony został niezwykle ciekawy i funkcjonalny plac zabaw wyposażony w wiele atrakcji, który został oddzielony od pozostałego terenu, aby zapewnić dzieciom maksymalne bezpieczeństwo i komfort zabawy. Istnieje również możliwość przejażdżek konnych zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Dodatkowo mają Państwo możliwość doświadczenia emocjonującej i pełnej wrażeń przejażdżki na jednym z quadów będących na wyposażeniu Osady lub sentymentalnej podróży pięknym, odrestaurowanym egzemplarzem Warszawy typu Pobieda wraz z kierowcą.

Położenie Osady w pięknej okolicy, nad Sanem, sprzyja wycieczkom pieszym oraz rowerowym. Nasza wspaniała rzeka umożliwia korzystanie z kąpieli w czystej górskiej wodzie a także daje okazje do wspaniałych spływów kajakowych. Załuż znajduje się jedynie kilkadziesiąt kilometrów od Bieszczad, co umożliwia swobodne zwiedzanie wszystkich zabytków regionu, zdobywanie najwyższych szczytów Bieszczad, czy żeglowanie po czystych wodach Zalewu Solińskiego. W sezonie zimowym mają Państwo do wyboru okoliczne stoki narciarskie, co gwarantuje wspaniałą zabawę na śniegu, a przez cały rok sanocki skansen, czy ruiny zamku Sobień.

Załuż to niezwykle malownicze, pełne ciszy i spokoju oraz niepowtarzalnego klimatu miejsce z przepięknymi widokami. Osada Załuż to najlepsza lokalizacja dla tych, którzy chcąc poznać Bieszczady, pragną uniknąć zgiełku i masowego charakteru miejsc oferujących noclegi w bezpośrednim sąsiedztwie gór. Wszystko to gwarantuje, że na terenie Osady Załuż spędzą Państwo niezapomniany czas, pełen radości, niczym niezmąconego relaksu oraz wyjątkowej atmosfery.


Załuż położony jest przy skrzyżowaniu drogi krajowej DK28 z drogą do Leska, na prawym brzegu Sanu, rzeki stanowiącej szlak wodny o nazwie „Błękitny San” i u podnóży Gór Słonnych od północy. San jest rajem dla wędkarzy, oraz ostoją licznych ptaków, w tym bociana czarnego i czapli siwej. Blisko rzeki gniazduje drapieżny orlik krzykliwy. W rzece chętnie żerują bobry i wydry.


Linia Mołotowa - Fortyfikacja w Załużu

Wzdłuż rzeki, na prawym brzegu ciągnie się pas bunkrów pozostałych po słynnej Linii Mołotowa, budowanej przez Sowietów przeciwko Niemcom w latach 1940 -41, tj. gdy San stanowił granicę między Hitlerowską Rzeszą a Związkiem Radzieckim. Najbliższy bunkier przy drodze w kierunku Sanoka po prawej stronie (ok. 1.5 km od Osady)


Szlaki turystyczne w okolicach Załuża


Sama miejscowość połączona jest szlakiem dojściowym (znaki zielone) ze szlakiem czerwonym Sanok – Przemyśl oraz ze Szlakiem Szwejka znaki czarno – żółte, upamiętniającym przygody sławnego żołnierza z powieści Jarosława Haszka.Ok. 2 – godzinny szlak zielony rozpoczyna się przy stacji kolejowej Załuż (obecnie miejsce sławnych aukcji drewna cennego), a do szlaku czerwonego dołącza w pobliżu szczytu Przysłup (658 m npm.) w Górach Słonnych. Szlak zielony prowadzi obok góry Sobień (ok. 2km od Osady, kierunek: Lesko), gdzie znajduje się florystyczny rezerwat przyrody oraz ruiny zamku Kmitów.

Ruiny zamku Sobień

Kmitowie byli potężnymi magnatami, właścicielami większości wiosek w dorzeczu Sanu, od jego źródeł aż po Dynów. Zamek w okresie swej świetności gościł najznakomitszych przedstawicieli szlachty polskiej. W roku 1417 odbyły się tam gody weselne Władysława Jagiełły z Elżbietą Granowska – Pilecką, po ślubie w sanockim kościele. Zamek Kmitów zniszczony został ostatecznie przez najazd węgierskich wojsk Hunyadiego. W otoczeniu zamczyska, w rezerwacie chronione są rzadkie gatunki m. in. roślin kserotermalnych (ciepłolubnych).

Dalej w kierunku Lesko (ok. 3,5 km od Osady) Monasterzec – drewniany kościół – dawna cerkiew greko – katolicka z 1820 r., w otoczeniu – malowniczy cmentarz.

Górna część wsi znajduje się na drodze do Bezmiechowej. Ta ostatnia jest bardzo ciekawa ze względu na słynne, zwłaszcza w okresie międzywojennym, lotnisko szybowcowo – lotniarskie. Na szczycie góry obiekt szkoleniowy Wydziału Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej, z restauracją. Z tarasu fantastyczna panorama Bieszczadów i Beskidu Niskiego.

W Lesku (ok. 7 km od Osady), ciekawa synagoga i cmentarz żydowski oraz zamek, do którego Kmitowie przenieśli się po zniszczeniu Sobienia.

Ciekawe miejsca w okolicy Załuża

Po drodze do Sanoka (ok. 8 km od Osady) dalsze bunkry linii Mołotowa, cmentarz żołnierzy Słowackich z II Wojny Światowej (po lewej stronie drogi). Nieco dalej, przy dawnej szkole - wejście na szlak prowadzący do wspaniałych ostańców skalnych góry Granicka, następnie mogiła i pomnik bohaterskiego obrońcy z kampanii wrześniowej - ppor. Zaręby, dalej, również po prawej, wejście na ścieżkę dydaktyczną Rezerwatu Polanki, ze źródełkiem solankowo – siarkowym, a w Olchowcach kolejny kościół drewniany, niegdyś cerkiew z 1844r. oraz pozostałości kilku bunkrów nadsańskich. W Sanoku do zwiedzenia jest największy skansen w Polsce (architektura drewniana górali karpackich, rynek miasteczka galicyjskiego, sektor dworski i przemysłu naftowego).

Zamek w Sanoku

Siedziba muzeum historycznego z największymi polskimi kolekcjami ikony karpackiej i malarstwa Zdzisława Beksińskiego, miejska starówka ze słynną ławeczką Szwejka, góra parkowa i zabytkowe świątynie.

W pobliżu polecamy Szlak Ikon, pokazujący najpiękniejsze świątynie drewniane w dolinie Sanu i w dolinie Osławy a także wsie opuszczone przez mieszkańców m. in. w wyniku akcji „Wisła”.

Dostępne pokoje

Proponujemy Państwu wypoczynek w naszych całorocznych domkach drewnianych. Osada, na którą składa się 8 komfortowych domków, znajduje się w miejscowości Załuż, położonej u bram Bieszczad. W skład Osady wchodzi 5 domków z trzema sypialniami oraz 3 domki z dwoma sypialniami. Poniżej znajdą Państwo opis wyposażenia domków

Domki z 3 sypialniami

Do Państwa dyspozycji mamy pięć takich domków, z których każdy ma powierzchnię 80 m2 i dysponuje 6 miejscami noclegowymi z możliwością ich zwiększenia do 8, przez rozłożenie kanapy znajdującej się w salonie. Każdy domek jest wyposażony m.in. w:

- salon z kominkiem opalanym drewnem

- TV LED 32 cale (telewizja naziemna)

- kuchnię wyposażoną w kuchenkę, czajnik elektryczny, lodówkę i wszystkie podstawowe akcesoria kuchenne

- łazienkę z prysznicem i toaletą

- jedną sypialnię na parterze i dwie na I piętrze

- dwa tarasy, jeden na dole z ławką i stolikiem oraz jeden na górze z ławkami do siedzenia


Domki z 2 sypialniami

Do Państwa dyspozycji mamy trzy takie domki, z których każdy ma powierzchnię 80 m2 i dysponuje 4 miejscami noclegowymi z możliwością ich zwiększenia do 6, przez rozłożenie kanapy znajdującej się w salonie. Każdy domek jest wyposażony m.in. w:

- otwarty salon z kominkiem opalanym drewnem

- TV LED 32 cale (telewizja naziemna)

- kuchnię wyposażoną w kuchenkę, czajnik elektryczny, lodówkę i wszystkie podstawowe akcesoria kuchenne

- stół z krzesłami

- łazienkę z prysznicem i toaletą

- dwie sypialnie na I piętrze

- dwa tarasy, jeden na dole z ławką, stolikiem i huśtawką oraz jeden na górze z ławkami do siedzenia

Chata pod śmigłem

Na terenie Osady znajduje się również Chata pod śmigłem, która zachęca do wspólnego biesiadowania. To wyjątkowa chata z murowanym kamiennym grillem opalanym drewnem, wędzarnią oraz dodatkowym pomieszczeniem, w którym znajduje się stół do bilarda i air hockeya.


Naszym Gościom udostępniamy również:

- saunę

- boisko do siatkówki

- ogrodzony plac zabaw dla dzieci

- miejsce na ognisko nad Sanem

- bezpośredni dostęp do Sanu

- miejsca parkingowe monitorowane całą dobę

- bezprzewodowy dostęp do Internetu

- plażę do opalania wraz z parasolami i leżakami

- wypożyczalnię quadów

- organizację przejazdu off road samochodem marki Uaz 469

- organizację spływów kajakowych

- możliwość przejażdżki stylowym samochodem marki WarszawaCały teren Osady Załuż jest ogrodzony i dla bezpieczeństwa oraz komfortu naszych Gości monitorowany 24 godziny na dobę.

Wyżywienie

Aneks kuchenny

Cennik

Cennik 2021

Styczeń

1 – 31: 300 PLN / doba, za domek

Luty

1 – 28: 300 PLN / doba, za domek

Marzec

1 – 31: 300 PLN / doba, za domek

Kwiecień

1 – 26 : 300 PLN / doba, za domek

28 – 30: 350 PLN / doba, za domek
Maj

1 – 5: 350 PLN / doba, za domek

Bieszczadzki Wyścig Górski - 350 zł

6 – 31: 300 PLN / doba, za domekCzerwiec

1 – 30: 300 PLN / doba, za domek

Boże Ciało -350/ 330 PLN/doba za domek


Lipiec

1 – 31: 350 PLN / doba, za domek

Sierpień

1 – 31: 350 PLN / doba, za domek

Wrzesień

1 – 30: 300 PLN / doba, za domek

Październik

1 – 31: 300 PLN / doba, za domek

Listopad

1 – 30: 300 PLN / doba, za domek

Grudzień

1 – 22 : 300 PLN / doba, za domek

23 – 27: 350 PLN / doba, za domek

28 – 31: 400-450 PLN /doba, za domek

1.01-2.01 400/450 doba

w okresie Sylwestra wynajem na minimum 4 doby


Przy dłuższych pobytach możliwość negocjacji ceny!

Osada Załuż zastrzega sobie prawo do zmian w ofercie cenowej.

0 PLN / za psa

Kontakt z obiektem

Adres obiektu

Załuż 3
38-534 Załuż
Polska

Obozy, wydarzenia i promocje

  • Wrześniowy pobyt nad morzem w okazyjnych cenach

  • Mazury: teraz możesz wybrać: camping, glamping czy apartament :) [KLIK!]

  • Znasz nocleg przyjazny psom, którego nie ma w naszej bazie? Poleć go innym!