noclegi / pensjonaty / województwo zachodniopomorskie

Dworek Tradycja

pensjonaty

Co to za miejsce?

Dworek Tradycja – to piękne miejsce położone nieco na uboczu, w niewielkiej wsi otoczonej polami i lasami, 90 kilometrów na wschód od Szczecina. Ponad 300-letnia historia domu i jego rozliczne tajemnice oraz atrakcje sprawiają, że pobyt tu jest wyjątkowym przeżyciem.

Dworek pamięta bezmiar burzliwych, pięknych i dziwnych historii. W jego otoczeniu działo się przez dziesiątki lat zwyczajne życie, których jest dziś żywym wspomnieniem.
W murach domu mieścił się kiedyś zajazd i pastorówka, po wojnie umieszczono tu archiwum powiatowe, a przed kilkudziesięciu laty pełnił on także funkcję wiejskiej szkoły.

Dzisiaj mieści się tutaj pensjonat z dziewięcioma pokojami. W ogrodzie toi drewniany dom, który gospodarze również wynajmują gościom. Gospodarstwo posiada status Ekomuzeum i Zagrody Edukacyjnej. Wokół domu rosną stare drzewa- kompleks 300-letnich cisów będących pomnikiem przyrody, czerwony buk oraz lipy.

uDOGoodnienia

Plaża niestrzeżona 3000m, las 800m,pola200m, rzeka Regą 3500m

  • Teren posesji ogrodzony
  • Tereny do spacerów
  • Możesz zabrać ze sobą więcej niż jednego psa
  • Miska dla psa
  • Woreczki czystości na miejscu
  • Posłanie dla psa
  • Dostępne smakołyki lub karma dla psa
  • Weterynarz w okolicy

Okolice i atrakcje

W pobliżu pola,łąki,las, ścieżki rowerowe. Znane miejsce na mapie kulinarnej Polski Culinary Heritage. Slowfood, slowlife.Siła tradycji.Slowhop.Sielskie Życie #dworektradycja
Duży ogród, leżaki, sezonowy basen, sauna na podczerwień.

Dostępne pokoje

Dom główny 9 pokoi, Świąteczny Domek w ogrodzie/3 pokoje/„ Dom pod gruszą” nad jeziorem Klępnicko www.dompodgrusza.eu Więcej informacji na naszej stronie internetowej lub telefonicznie.

Wyżywienie

W zadaszonym, letnim pawilonie organizowane są przyjęcia w stylu Slowfood. Dworek Tradycja to miejsce dobrze znane na mapie kulinarnej Pomorza Zachodniego.
Gospodyni jest autorką Pomorskiej Książki Kucharskiej. W gospodarstwie można wziąć udział w warsztatach kulinarnych, posmakować lokalnych specjałów-kiszony topinambur, piwną zupę, brukiew i pasternak, skorzonerę, domowe wędliny, chleb, pierniki szczecińskie, konfitury, bądź zmierzyć się z pracą w ogrodzie. Na przednówku niejednego z Was zachwyci zielona zupa z gwiazdnicy, podagrycznika i dzikiego szczawiu. W maju możecie wybrać się na poszukiwanie winniczków, by wieczorem upiec je w znany tylko gospodyni sposób. Jesień to pora zbiorów „gruszki klępnickiej”, grzybów i innych darów lasów i ogrodu.
Każdego roku, w okresie 11 listopada, organizuje się tu popularne Labolatoria Smaku „Gęsina na św.Marcina”. Na tę imprezę goście zapisują się z rocznym wyprzedzeniem.

Cennik

Od 200 zł za pokój dwuosobowy

50 PLN / za psa

Kontakt z obiektem

Adres obiektu

Bełczna 27
73-150 Bełczna
Polska