noclegi / domki letniskowe i domy / województwo dolnośląskie

Przy rezerwacji podaj hasło DOGINCLUSIVE: otrzymasz 5% rabatu!

Dzikość Orłowiec

domki letniskowe i domy

Co to za miejsce?

W 1840 r. w Orłowcu istniały: 2 młyny wodne, wytwórnia potażu, browar i tartak. Bogactwo!! W 2020 r. jest tu ok. 50 mieszkańców na pewno dużo więcej koni i jeszcze więcej bezkresnej zieleni, którą przecinają górskie potoki. Wiejskie legendy głoszą, że gdzieś w lasach błąka się dzikie stado muflonów. Do legend na pewno nie należą bardziej pospolici mieszkańcy tacy jak: sarny, jelenie, wiewiórki i lisy. W tej urokliwej, magicznej wsi postanowiliśmy odnowić stary dom.Zapraszamy do korzystania z wszystkich walorów Dzikości. Smażenia jajecznicy z widokiem na góry, odpoczynku z książką w salonie na wygodnych kanapach, wspólnego posiłku z przyjaciółmi przy wielkim stole i pieszych wycieczek w mniej lub bardziej znane strony. A latem do korzystania z wszystkich dobrodziejstw ogrodu, przez który przepływa strumień. Mocy uzdrowiskowych, okładów borowinowych i magicznych wód źródlanych, należy szukać w oddalonym zaledwie 4 km Lądku- Zdroju. Najbliższe stoki narciarskie znajdują się w Czarnej Górze i Zieleńcu.

uDOGoodnienia

Mieszkamy na wsi, terenów spacerowych mamy mnóstwo dookoła, ale należy pamiętać, że będąc z psem trzeba szanować dziką przyrodę i innych mieszkańców okolicznych lasów. Nasza działka jest ogrodzona z 3 stron, od ulicy i sąsiadów. Po 1 stronie jest tylko strumień (ok 1-2m szerokości), za którym są pola. To naturalna granica. Większość psów właśnie tak ją traktuje, ale mogą być odważniejsi zawodnicy, którzy strumień przeskoczą.

  • Tereny do spacerów
  • Brak dodatkowej opłaty za psa
  • Możesz zabrać ze sobą więcej niż jednego psa
  • Pies może chodzić bez smyczy na naszym terenie
  • Miska dla psa
  • Obiekt na wyłączność

Okolice i atrakcje

Góry, strumyki, lasy, wzgórza, ścieżki, dzikie szlaki i bujne krzewy. Orłowiec to mała wieś, otoczona zielenią. Powiadają, że jest tu więcej koni niż ludzi, prawda to najprawdziwsza. Położony w dolinie, otoczony pasmem Gór Złotych jest idealną bazą do wypraw pieszych i nie tylko. Okoliczne szczyty: Orłówka, Jawornik Wielki, Wójtowa, Krowia Mała to miejsca, do których można swobodnie dotrzeć krokiem spacerowym, nie nadwyrężając sił i swojej mocy. Do niezbyt wysokich szczytów wszystko ok. 800 m n.p.m., prowadzą malownicze ścieżki, poprzecinane drzewami, strumieniami i punktami widokowymi. Regularnymi gośćmi szlaków są również okoliczne dzikie zwierzęta: sarny, jelenie, lisy i zające. Podobno okoliczne lasy były również zamieszkiwane przez dzikie stada muflonów i czarne wiewiórki. Złotą jesienią lasy obfitują w grzyby.

Dla sportowców
Dla tych, którym do życia niezbędna jest adrenalina poleca się single tracki dla rowerzystów, najbliższy: Pętla Orłowiec o długości 42 km. Szczegółowe informacje o wszystkich ścieżkach rowerowych można znaleźć pod linkiem https://singletrackglacensis.com/

W sąsiedztwie
Atrakcje sąsiedztwa to już materiał na książkę, zresztą wiele ich powstało. Dolny Śląsk i Kotlina Kłodzka skrywają na swoich terenach całą moc atrakcji, zabytków, wielkiej historii, zamków, klasztorów, jaskiń, szlaków pieszych i wodnych. Te najbliższe to uzdrowiska: Lądek-Zdrój, Polanica-Zdrój, Pałac w Gorzanowie, na Wzgórzu i w Żelaźnie, liczne szlaki górskie, oraz specjalne trasy dla nart biegowych.

Dostępne pokoje

Pomysł na urządzenie Dzikości był prosty, miało nam się podobać.
Dlatego jest tu trochę przysłowiowych „vintage gratów”, które kochamy z całego serca, jest trochę znalezionych na samych końcach internetów skarbów. Jest też czasem pójście na łatwiznę i uzupełnienie retro prostotą z sieciówek.

W Dzikośći jest 5 / 2osobowych sypialni + dodatkowo w wypadku zapotrzebowania 2 łóżeczka dla dziecka

Wyżywienie

Dysponujemy w pełni wyposażoną kuchnią:
-zmywarka
-kuchenka z piekarnikiem
-ekspres przelewowy
-dostęp do kawy, herbaty i podstawowych przypraw

Aneks kuchenny

Cennik

Standardowa cena za 1 dobę (w wakacje min 5 dób)
-do 6 osób/700zł
-do 8 osób/920 zł
-do 10 osób/1150

Długie weekendy, Święta
-do 6 osób/780zł
-do 8 osób/1040 zł
-do 10 osób/1300

Drewno (bez limitu) dodatkowo płatne za cały pobyt 100zł

0 PLN / za psa (za dobę)

Przy rezerwacji podaj hasło DOGINCLUSIVE: otrzymasz 5% rabatu!

Kontakt z obiektem

Adres obiektu

Orłowiec 17a
57-540 Orłowiec
Polska

Obozy, wydarzenia i promocje

  • Zrelaksuj się z psem w sercu natury - pobyt z wyżywieniem nad samym jeziorem! :)

  • Klimatyczne Czerwone Żagle z dbałością o ludzi i zwierzęta. Spokój i cisza, dobra atmosfera i serdeczność.