noclegi / hotele i SPA / województwo warmińsko-mazurskie

Folwark Łękuk

hotele i SPA

Co to za miejsce?

Folwark Łękuk znajduje się w sercu Dzikich Mazur. Na skraju Puszczy Boreckiej, w której można spotkać żyjące na wolności żubry. Bezpośrednio nad Jeziorem Łękuk. Pośrodku mazurskich łąki i pól. Nasz obiekt to hotel o standardzie 3* oraz pole namiotowo- campingowe.

Bardzo ważna jest dla nas natura. Czerpiemy z niej inspirację, korzystamy z bogactw i stawiamy na rozwiązania przyjazne przyrodzie.
Przygotowując posiłki dla gości korzystamy z produktów, które sami uprawiamy w naszym gospodarstwie rolnym albo kupujemy od okolicznych gospodarzy. Samodzielnie tłoczony na zimno olej z własnego rzepaku oraz miód od pszczół zbierających nektar na pobliskich łąkach. Segregujemy śmieci, ciepłą wodę i ogrzewanie pozyskujemy z kotłowni opalanej słomą.

uDOGoodnienia

Na życzenie gościa wstawiamy do pokoi miskę bądź legowisko (w tym celu prosimy o określenie rozmiarów pupila).
Czworonogi są mile widziane w niemal wszystkich przestrzeniach hotelowych: w pokojach, w restauracji, na holu głównym, w ogrodzie, na plaży. Ze względów sanitarnych, strefa SPA jest jedynym miejscem niedostępnym dla zwierząt.

 • Plaża lub inne miejsce gdzie psy mogą się wykąpać
 • Tereny do spacerów
 • Pies może przebywać w restauracji/stołówce
 • Możliwość zostawienia psa pod nieobecność właścicieli (w pokoju lub innym miejscu)
 • Możesz zabrać ze sobą więcej niż jednego psa
 • Miska dla psa
 • Posłanie dla psa

Okolice i atrakcje

Obiekt posiada:
- własną piaszczystą plażę nad jeziorem
- dwa place zabaw i salę zabaw dla dzieci
- boisko wielofunkcyjne oraz boisko do siatkówki plażowej
- wypożyczalnię rowerów terenowych (rowery, foteliki, przyczepki)
- wypożyczalnię sprzętu wodnego (rowery wodne, kajaki, platforma pływająca, deski SUP)
- wypożyczalnię nart biegowych
Na życzenie organizujemy m.in. spływy kajakowe, wycieczki rowerowe z przewodnikiem, wyprawy do Puszczy Boreckiej z przyrodnikiem.

Dla spragnionych relaksu proponujemy wizytę w strefie SPA (masaże, zabiegi na ciało i twarz), seans w saunie parowej lub Ruskiej Bani.

Dostępne pokoje

Dysponujemy 50 pokojami różnego typu, zlokalizowanymi w dwóch budynkach. Dostępne są pokoje 1,2 i 3-osobowe, studia rodzinne oraz większe apartamenty (w tym dwa z aneksami kuchennymi).

Nasze kameralne pole namiotowo- campingowe, położone wśród drzew. Zaplecze sanitarne mieści się w pobliskim budynku Starego Spichlerza, w którym znajdują się toalety, umywalnie, prysznice oraz sala kominkowa z aneksem kuchennym.

Wyżywienie

W Folwarku mieści się restauracja Ogień i Woda, czynna przez cały rok, Jest ona dostępna dla gości hotelowych, osób wypoczywających na campingu, jak i osób odwiedzających Folwark przejazdem.
Podajemy w niej posiłki zagwarantowane w ramach pobytów hotelowych (zależne od wybranego pakietu pobytowego) a od godziny 12:00 również dania a'la carte.
W naszej restauracji mile widziane są czworonogi!

Goście pola namiotowo- campingowego mogą korzystać w ramach opłaty pobytowej z aneksu kuchennego mieszczącego się w Starym Spichlerzu (lodówka, kuchenka gazowa, kuchenka mikrofalowa, czajnik, podstawowe sprzęty kuchenne, miejsce do spożycia posiłków).

Aneks kuchenny
Wyżywienie na miejscu

Cennik

Wartości pobytów są zależne od wybranego rodzaju pokoju, ilości osób, terminu i długości pobytu oraz wybranego pakietu pobytowego.

Pobyt zwierząt: 70 zł/ doba/ 1 zwierzę. Każde kolejne 50 zł/doba.

70 PLN / za psa (za dobę)

Kontakt z obiektem

Adres obiektu

Łękuk Mały 8
11-510 Wydminy
Polska

Obozy, wydarzenia i promocje

 • Sylwester bez fajerwerków, w apartamentach z samodzielnymi ogródkami. Psy gratis!

 • Cicha okolica, nowi PSYjaciele, aktywności do wyboru – spędźcie Sylwestra na wyjątkowym obozie

 • Nad Bałtyk w nowym wydaniu (zimą) po ciszę i spokój, totalny reset, dobrą atmosferę, ciepło i serdeczność- opowiemy Wam jak tu jest! Ela i Tomek, Fibi i Hercia

 • NajlePSIE oferty Sylwestrowe

 • Spędź Boże Narodzenie razem ze swoim czworonogiem – sprawdź nasze propozycje