noclegi / agroturystyka / województwo dolnośląskie

Gościniec Pod Zielonym Jajem

agroturystyka

Co to za miejsce?

Gościniec „Pod Zielonym Jajem” to pieczołowicie odrestaurowany, unikatowy, dwustuletni szachulcowy dom, którego parterowe kamienne mury wzniesiono nawet jeszcze 100 lat wcześniej. Lubiących ciekawe klimaty niewątpliwie zauroczy niespotykana aura unikatowych wnętrz z drewna, gliny i piaskowca.

Gościniec to miejsce dla osób chcących odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku. Formalnie jest to agroturystyka, ale wielu szczególnie zagranicznych gości nazywa siedlisko wiejskim hotelem butikowym. Goście chwalą sobie gościńcową kuchnię czerpiącą wiele z tradycji kresowej oraz smaków śródziemnomorskich. Świetnie się czują tu rodziny z dziećmi, doceniające położenie z dala od ruchliwych dróg. Dla nich atrakcją jest ogrodzona, otoczona zielenią hektarowa działka siedliskowa z placem zabaw i maleńką piaszczystą plażą na strumyczkiem. Jest to też wymarzone miejsce dla osób przyjeżdżających z psami. Bogaty w grzyby i jagody las zaczynający się tuż przy gościńcu, zachęca do długich spacerów. W okolicy jest dużo strumieni i stawów, a 20 km od gościńca Zalew Złotnicki z licznymi miejscami do kąpieli.
Dużą popularnością cieszą się organizowane dla gości wycieczki kultowymi Land Roverami po okolicznych malowniczych bezdrożach. Wszystkie pokoje w gościńcu, w większości 2-osobowe, mają łazienki. W całym domu działa bezpłatny Internet Wi-Fi. Podczas kameralnych spotkań firmowych jest też wykorzystywana profesjonalnie wyposażona sala szkoleniowa.

uDOGoodnienia

Kilkanaście metrów od gościńca zaczyna się las, a wokół otaczają dolinę zielone wzgórza, gdzie można spacerować samotnie kilometrami.

20 km dzieli nas od Zalewu Złotnickiego z licznymi miejscami do kąpieli zarówno dla psów jak i ich właścicieli.

  • Psia plaża / inne miejsce do pływania
  • Tereny do spacerów
  • Pies może przebywać w restauracji/stołówce
  • Możesz zabrać ze sobą więcej niż jednego psa
  • Pies może chodzić bez smyczy na naszym terenie
  • Miska dla psa
  • Weterynarz w okolicy

Okolice i atrakcje

Gościniec położony jest w otoczonej lasami zacisznej dolinie Pogórza Izerskiego, pod Lwówkiem Śląskim, 110 km na zachód od Wrocławia, 35 km od granicy czeskiej i 45 od niemieckiej. Na stokach okolicznych wzgórz znajdują się złoża agatów uważanych za najpiękniejsze w Europie. Wokół złotonośne potoki, siedliska orłów, agatowe pola, kraina wygasłych wulkanów, zamki rycerzy-rozbójników, ukryte skarby III Rzeszy, tajemne miejsca Walonów i opuszczone kopalnie uranu.
To wszystko w scenerii malowniczego pogórza, dumnych gór i wspaniałej nieskazitelnej przyrody. W zasięgu kilkudziesięciu kilometrów najbogatszy w zabytki obszar Europy, stoki narciarskie, źródła termalne i granice trzech państw (35 km do Czech i 48 km do Niemiec).

Dostępne pokoje

Mamy na pierwszym piętrze sześć klimatycznych Izb Tradycyjnych, na drugim piętrze dwie większe Izby Wysokie i cztery rozległe Izby Pańskie. Oczywiście wszystkie pokoje z łazienkami.

Wyżywienie

Pokoje oferujemy w pakiecie ze śniadaniami w formie bardzo urozmaiconego bogatego bufetu. Koszt śniadania wynosi 35 zł/osoby dorosłej.
Nie prowadzimy restauracji, więc obiadokolacje przygotowujemy dla naszych gości tylko po zamówieniu minimum z jednodniowym wyprzedzeniem. 3-daniowy posiłek z deserem domowego wypieku kosztuje 55 zł/dorosłej .
Dla dzieci w wieku 4-9 lat 50% upustu ceny posiłków.

Cennik

Cennik dobowy pokoi* -
(sezon wysoki -- sezon niski)**

2-osobowa Izba Tradycyjna - 180zł/dobę -- 160 zł/dobę
3-osobowa Izba Tradycyjna -215zł/dobę -- 195 zł/dobę
2-osobowa Izba Wysoka - 200 zł/dobę -- 180 zł/dobę
3-osobowa Izba Wysoka - 235 zł/dobę -- 215 zł/dobe
2-osobowa Izba Pańska - 230 zł/dobę --210 zł/dobę
3-osobowa Izba Pańska - 265 zł/dobę -- 245 zł/dobe
4-osobowa Izba Pańska -300 zł/dobę -- 280 zł/dobę

Do tego dochodzi śniadanie w formie różnorodnego i bogatego bufetu, które kosztuje dodatkowe 35 zł/osoby i ewentualnie 3-daniowa obiadokolacja z domowym deserem po zamówieniu najpóźniej z 1-dniowym wyprzedzeniem w cenie 55 zł. Dla dzieci w wieku 4-9 lat 50% upustu ceny posiłków.

- łóżeczko dla małych dzieci (możliwe tylko w wybranych pokojach) - jednorazowa opłata 50 zł, łóżeczko turystyczne przywiezione przez gości oczywiście gratis

*cennik nie dotyczy Bożego Narodzenia, Sylwestra, Wielkanocy, długich weekendów i innych eventów. Pobyt jednodniowy jest droższy o dodatkowe 10 zł/osoby, a podczas wakacji dotyczy to też pobytów weekendowych.

** sezon wysoki: weekendy, ferie zimowe, wakacje (15 czerwca – 30 września)

10-20 PLN / za psa

Kontakt z obiektem

Adres obiektu

Płóczki Górne 102
59-600 Lwówek Śląski
Polska