noclegi / agroturystyka / województwo podkarpackie

Grenlanda

agroturystyka

Co to za miejsce?

Jesteśmy w pięknym, nieodkrytym jeszcze turystycznie zakątku Podkarpacia, w dolnym biegu Tanwi, pośród pól, lasów i łąk stworzonych do spacerów z psami.
Sami mamy dwie długowłose owczarki niemieckie, więc wiemy coś na ten temat.
Zamieszkaliśmy tu kilka lat temu w wyremontowanym starym drewnianym domu. Wokół postawiliśmy kilka innych, bo bolało nas kiedy opuszczone zapadały się w sobie by w końcu trafić do pieca. Kupiliśmy więc kilka dając im nowe życie. No i tak powstała Grenlanda.
W tej chwili oferujemy gościom noclegi w 6 domach. Do tego mamy Oberżę, czyli miejsce, gdzie wszyscy mogą gotować i jeść ugotowane posiłki oraz Klub, gdzie można pograć w bilard, odpocząć na sofie, obejrzeć film lub zabawić się w fotografa w naszym atelier.
A psy gości mogą mieszkać wraz z nimi w domach. Wolno im też wchodzić do jadalni i do klubu, a do kuchni tylko na specjalne życzenie gotujących. Nasze psy mają zakaz wchodzenia tam, ale gdy ktoś zapomni zamknąć drzwi, one na pewno zapomną o zakazie.

uDOGoodnienia

Do plaży jest jakieś 200 m. Rzeka jest w lecie płytka i przyjazna, a nasze psy już nie jednego psiego gościa zachęciły do kąpieli.

Na spacery można chodzić praktycznie wszędzie dookoła. Na łąkach i polach można psy puścić bez smyczy. Można tak przewędrować wiele kilometrów np. wzdłuż rzeki.

Można też zabrać psa na przejażdżkę rowerową, jeśli pies potrafi towarzyszyć rowerzyście. Nie ma żadnych groźnych psów w okolicy.

 • Teren posesji ogrodzony
 • Psia plaża / inne miejsce do pływania
 • Tereny do spacerów
 • Brak dodatkowej opłaty za psa
 • Pies może przebywać w restauracji/stołówce
 • Możesz zabrać ze sobą więcej niż jednego psa
 • Pies może chodzić bez smyczy na naszym terenie
 • Miska dla psa
 • Woreczki czystości na miejscu
 • Posłanie dla psa
 • Weterynarz w okolicy

Okolice i atrakcje

Oczywiście przyjmujemy także dzieci. A dzieci kochają nasze psy i kucyki, które jako kosiarki kręcą się po ogrodzie. Pozwalamy je czasem gościom zabierać na spacery.

Do rzeki mamy jakieś 200 m, nad nią kawałek plaży i kąpielisko.
Dzieci mają też liczne atrakcje w ogrodzie, piaskownica, domek z mnóstwem zabawek, huśtawka i dmuchane poduchy ogrodowe dla tych młodszych.
Starsze chętnie uczymy fotografii lub strzelania.

Nasi goście jeżdżą po okolicy na rowerach (mamy 4 dla gości) lub wybierają samochodowe wycieczki na Roztocze, do Jarosławia, Przemyśla, Sandomierza i w inne ciekawe, choć mniej znane miejsca, o których im opowiadamy. Mogą też dostać od nas pontony, na których wspaniale spływa się Tanwią.

A wieczorami zapraszamy do ogniska lub do Klubu.

Dostępne pokoje

Każdy z naszych domów jest inny. Długo by o tym pisać.
Proszę zajrzeć na naszą stronę, gdzie są zdjęcia i opisy.

Dość powiedzieć, że nie są to typowe bezosobowe wnętrza dla anonimowego gościa.

Każde z nich sprawia wrażenie jakby jego mieszkańcy na chwilę wyszli z domu. Są tam książki (mnóstwo książek), bibeloty, obrazy i inne przedmioty umilające pobyt.

Wyżywienie

Wyżywienie jest dodatkowo płatne i dostępne jedynie po wcześniejszym uzgodnieniu.

Większość gości gotuje dla siebie.

Kuchnie (są 3), których mogą używać goście są wyposażone we wszystkie potrzebne do gotowania i do jedzenia sprzęty i naczynia.

Cennik

Ceny są bardzo różne. Można na materacu i we własnym śpiworze przespać się za 15 złotych, ale już wynajęcie Dworku Myśliwskiego to 280 złotych za dobę dla 5 osób.

Średnia cena to 45-55 zł za noc dla jednej osoby.

W zimie tylko 2 z naszych domów są czynne i trzeba za nie zapłacić nieco więcej ze względu na konieczność ogrzewania i to także gdy stoją puste.

0 PLN / za psa

Kontakt z obiektem

Adres obiektu

Dąbrowica 19
37-410 Ulanów
Polska