noclegi / apartamenty / województwo dolnośląskie

Leśna Polana

apartamenty

Co to za miejsce?

Zapraszamy do naszego 70 metrowego mieszkania, znajdującego się w klimatycznym budynku z 1920 roku, w malowniczej wioseczce Lasówka w Górach Orlickich. Budynek zbudowany z kamienia i cegły i obłożony deską modrzewiową i jest kameralny –  jest w nim dosłownie kilka innych mieszkań ze spokojnymi lokatorami.

Dom stoi na polanie, z każdej strony otacza go las. Macie Państwo gwarancję ciszy i spokoju – dla Was i Waszych czworonogów.

uDOGoodnienia

Okolica dla psów jest wymarzona. Z każdej strony domu jest las, dom stoi na polanie. z Zaraz za parkingiem z tyłu budynku biegnie droga leśna - to szlak turystyczny na górę Jagodna.

Część terenu przed wejściem jest praktycznie do Państwa dyspozycji – całe 2 strony budynku przed wejściem i z boku, gdzie są okna jest przeznaczone dla naszych dla gości. Pies na terenie wokół domu może być bez smyczy, pod warunkiem że nie ucieknie do lasu. W lesie czworonogi muszą być na smyczy.

W Sylwestra jest spokojnie, panuje absolutna cisza. Mieszkańcy domu nie robią imprez.

Na miejscu przed domem jest miska dla suczki Pusi, która mieszka w lesie i czasami przychodzi do nas. Zawsze czeka na nią trochę karmy.

Prosimy o:
- przy rezerwacji zaznaczenie, że przyjeżdżają Państwo z psem
- szanowanie wszystkieco, co jest w mieszkaniu: mebli, niedrapanie paneli podłogowych
- sprzątanie trawnika (pod świerkami stoi kosz na psie kupy)

  • Tereny do spacerów
  • Brak dodatkowej opłaty za psa
  • Pies może chodzić bez smyczy na naszym terenie
  • Miska dla psa
  • Sylwester bez fajerwerków

Okolice i atrakcje

Góry Orlickie od północnego wschodu graniczą z równoległymi do nich Górami Bystrzyckimi przez doliny Bystrzycy Dusznickiej i Dzikiej Orlicy. Od zachodu i północnego zachodu graniczą przez przełęcz Polskie Wrota (660 m n.p.m.) i dolinę Bystrej z Pogórzem Orlickim, na zachodzie i południowym zachodzie przechodzą w Przedgórze Orlickie (Podorlicka pahorkatina), a na południu kończą się na czeskiej wsi Heřmanice. Długość pasma to ok. 50 km.

Do Polski należy jedynie niewielki skrawek głównego grzbietu (tzw. Czeski Grzebień), większość pasma znajduje się na terenie Czech. Po polskiej stronie znajduje się jedynie miasto Duszniki-Zdrój łącznie z dzielnicami Zieleniec, Podgórze, Graniczna oraz wsie: Lasówka, Witów, Zimne Wody, Jawornica.

W pobliżu Lasówki znajduje się bardzo populary kurort narciarski Zieleniec na jego terenie działa blisko 30 wyciągów narciarskich. Latem Zieleniec jest dobrą bazą noclegową i wypadową w Góry Orlickie i pobliskie Góry Bystrzyckie. Znajduje się tu schronisko PTTK „Orlica” oraz schronisko PTSM. Z Zieleńca można przejść piechotą do Czech; wjeżdżając wyciągiem do schroniska Masarykova chata i przy Drodze Orlickiej niedaleko Koziej Hali do miejscowości Olešnice v Orlických horách.

W Zieleńcu panuje specyficzny mikroklimat (jedyny taki w Polsce) – zbliżony do alpejskiego.

Dostępne pokoje

Oferujemy do wynajęcia mieszkanie 70m2. Do dyspozycji gości są dwa pokoje: 2- i 4-osobowy oraz w pełni wyposażona kuchnia, łazienka z pralką i żelazkiem. A także:

– internet i TV (platforma nc+)

– parking

– ogród z miejscem na ognisko

– rowery (2 szt.)

Wyżywienie

Aneks kuchenny

Cennik

Przyjazd od godziny 15:00, wyjazd do 10:00. Ceny dotyczą się całego apartamentu.

do 4 osób 320zł za dobę
5 osób 400zł / doba
6 osób 480zł / doba
Przedpłata 25% kwoty za pobyt w terminie 2 dni od rezerwacji przelewem na konto. Pozostała kwota płatna gotówką w dniu przyjazdu. Dodatkowo do opłat należy dotyczyć opłatę klimatyczną (2,50/doba).

Uwaga: W okresie jesienno-zimowym 2021/2022 konieczność uruchomienia CO. Standardowy piec na drewno i węgiel znajduje się w piwnicy a ogrzewanie i palenie w nim spoczywa na wynajmującym do czasu pozyskania osoby która będzie odpowiedzialna za CO. Piec rozpalamy kilka dni przed przyjazdem gości, a więc w mieszkaniu jest ciepło. Natomiast w trakcie pobytu trzeba pamiętać o napaleniu (dostaną Państwo instrukcję, jak to zrobić).

0 PLN / za psa

Kontakt z obiektem

Adres obiektu

Lasówka 62
57-500 Lasówka
Polska

Obozy, wydarzenia i promocje

  • Sylwester bez fajerwerków, ogrodzony teren, a psy nocują za darmo <3

  • Psy nocują za darmo przez cały rok w ogrzewanych domkach apartamentowych blisko morza :)

  • Psy gratis, ogrodzony wybieg z przeszkodami, dzika plaża, a to wszystko nad polskim morzem. Sprawdź! >>

  • Znasz nocleg przyjazny psom, którego nie ma w naszej bazie? Poleć go innym!