noclegi / domki letniskowe i domy / województwo małopolskie

Miodowa Chata

domki letniskowe i domy

Co to za miejsce?

Drewniana chata letniskowa położona w Łapszach Niżnych na Spiszu, w zacisznym miejscu za wsią, wśród łąk i lasów, zaprasza do spokojnego wypoczynku blisko natury w miesiącach: od maja do października.

Chata zbudowana została prawdopodobnie na początku 20 wieku. Odkupiona od właścicieli przez obecnego gospodarza w 1975 roku, została rozbudowana, przy zachowaniu oryginalnego charakteru nawiązującego do ludowej spiskiej architektury. Dom o powierzchni ok. 80 m2 wykonany jest z naturalnych materiałów, głównie drewna. Wnętrze w przeważającej części również jest drewniane. Chata zawiera fragmenty oryginalnych ścian z ok. 1930 roku, zbudowanych z grubych drewnianych bali, charakterystycznych dla rejonu Spisza i Podhala. Dom składa się z parteru z gankiem i poddasza z balkonem. Na parterze znajdują się: sień, łazienka, duża kuchnia z jadalnią oraz duży pokój z kominkiem. Piętro składa się z rozległego salonu z wyjściem na długi balkon oraz 2 mniejszych pokoi. Chata przeznaczona maksymalnie dla 6 osób.

uDOGoodnienia

Można do nas przyjechać z każdym zwierzakiem. Psów już nas odwiedziło sporo i wszystkie dobrze się tu czuły. Chata stoi na 30-arowej działce z lasem. Ogród jest do wyłącznej dyspozycji gości i psów.
Piesek może chodzić bez smyczy po naszym terenie pod nadzorem właściciela, gdyż ogrodzenie nie jest szczelne. Znajdzie do zabawy szyszki w ogrodzie, patyki, kamyki. W ogólnodostępnych miejscach są miski dla psów oraz woreczki na odchody.
Spacerować z psem można drogą przy której stoi chata, a także polną drogą za chatą wśród łąk, którą można wędrować i nie spotkać żywej duszy.
100 metrów od chaty płynie potok, a 10 km dalej jest górska rzeka Białka oraz Jezioro Czorsztyńskie.

 • Teren posesji ogrodzony
 • Plaża lub inne miejsce gdzie psy mogą się wykąpać
 • Tereny do spacerów
 • Brak dodatkowej opłaty za psa
 • Możliwość zostawienia psa pod nieobecność właścicieli (w pokoju lub innym miejscu)
 • Możesz zabrać ze sobą więcej niż jednego psa
 • Pies może chodzić bez smyczy na naszym terenie
 • Miska dla psa
 • Woreczki czystości na miejscu
 • Sylwester bez fajerwerków
 • Obiekt na wyłączność
 • Brak bliskich sąsiadów

Okolice i atrakcje

Otoczenie

Chata otoczona jest 30-arowym zielonym terenem ogrodzonym płotem. Przed chatą 3 miejsca parkingowe. Obok chaty znajduje się altana pokryta dzikim winem, a drewniany stół i ławy zachęcają do posiłków na świeżym powietrzu w ciepłe letnie dni. Powyżej skalny ogród, za którym znajduje się miejsce na grill. Na działce, powyżej chaty, szumi stary las świerkowo – bukowy. Ukryte są w nim ule, w których nie mieszkają już pszczoły. Za chatą ogród otoczony starymi śliwami, jabłoniami i krzewami porzeczek, które latem można zbierać prosto z gałązek. Warto zwrócić uwagę na tylną ścianę chaty widoczną z tego miejsca – oryginalną, spiską, z grubych bali.

Duży pasterski dzwonek przy furtce zabrzmi, gdy przyjdą goście.
Spokojne otoczenie, łąki, lasy, potok płynący ok. 100 metrów od chaty, kilka letniskowych domów w pobliżu, przyciągną wszystkich spragnionych spokojnego odpoczynku blisko natury.
Informacje praktyczne

Chata stoi ok. 2.5 km od centrum wsi Łapsze Niżne, przy wąskiej asfaltowej, spokojnej drodze. We wsi zabytkowy kościół pod wezwaniem św. Kwiryna, duży sklep, przychodnia zdrowia, apteka, restauracja, bank. Jednocześnie blisko stąd samochodem do największych atrakcji regionu, a także w Tatry i Pieniny. U gospodarza chaty można zamówić miód z własnej pasieki. Od górali mieszkających nieopodal (ok. 1 km) można kupić mleko i górskie sery.


Łapsze Niżne

Łapsze Niżne położone są na Spiszu. To piękny i bardzo ciekawy pod względem historycznym i kulturowym rejon, którego polska część znajduje się pomiędzy Tatrami a Pieninami. Większa część Spisza położona jest na Słowacji. Warto zwiedzić ten niezwykły rejon ze względu na piękne krajobrazy, niezwykłą historię i ciekawą kulturę. Spisz przez wieki był konglomeratem narodowości i kultur. Stanowił ważny punkt na szlaku komunikacyjnym z południa na północ Europy. Tereny te zamieszkiwali Niemcy, Polacy, Węgrzy, Słowacy, Żydzi, Romowie, Rusini. Obecne były i są różne religie. Do dziś na rynkach małych spiskich miasteczek na Słowacji spotkać można obok siebie po kilka kościołów. Przykładem może być Kieżmark - 17-tysięczne miasto, gdzie w bliskiej odległości od siebie stoją kościoły ewangelicki, greko-katolicki, artykularny oraz katolicki. Dodajmy, że każda ze świątyń pochodzi innego okresu historycznego, a najstarsze budowle pamiętają czasy średniowiecza. Niegdyś miasta takie, jak Lubowla, Kieżmark, Lewocza stanowiły ważne ośrodki życia politycznego i kulturalnego. Dziś pozostałością po tamtych czasach są cenne zabytki - w tym gotyckie i renesansowe świątynie, kasztele i zamczyska. Na niewielkiej przestrzeni zamknął się intensywny i bogaty okres historii. Po polskiej stronie Spisza krajobraz jest górzysty, z malowniczymi wioskami położonymi w dolinach. Najbardziej charakterystyczne to Krempachy, Nowa Biała, Kacwin, Łapsze Niżne, Łapsze Wyżne, Trybsz, Niedzica, Frydman. W większości z nich stoją murowane renesansowe kościoły z barokowymi elementami, które warto zwiedzić. Całości dopełniają piękne widoki na Tatry, Pieniny oraz Magurę Spiską.

Dojazd na Spisz Słowacki przez pobliskie przejście graniczne Niedzica – Łysa nad Dunajcem.
Co warto zwiedzić na Spiszu?

Kościół Św. Kwiryna w Łapszach Niżnych
Czerwony Klasztor u podnóża Pienin
Zamek w Starej Lubowli
Kieżmark
Lewocza
Spiski Hrad
Spiska Sobota w Popradzie
Zamek w Niedzicy
Jezioro Czorsztyński
Zamek w Czorsztynie
Spływ Dunajcem
Pieniny
Szczawnica
Tatry
Baseny termalne
Kościół Świętego Kwiryna w Łapszach Niżnych
Kacwin

Dostępne pokoje

Pomieszczenia
Parter

Sień. Z fragmentem oryginalnej drewnianej spiskiej ściany z ok. 1930 roku. Wnęka na obuwie i sprzęty (na wyposażeniu odkurzacz i leżaki, koce i krzesła plażowe).

Łazienka. Całkowicie wyremontowana, funkcjonalna, wyposażona w prysznic.

Kuchnia z jadalnią. Obszerna „izba” łącząca kuchnię z jadalnią, oraz nowoczesność z tradycją. Cała w drewnie. Wyposażona w duży, wygodny zlew, lodówkę, czajnik, 3-palnikową kuchenkę gazową, opiekacz. Sercem kuchni jest tradycyjny piec opalany drewnem. W kuchni znajduje się duży drewniany stół, przy którym na ławach wygodnie usiądzie nawet 10 osób.

Pokój z kominkiem. Kominek pozwala ogrzać się w chłodne dni. Rozprowadza także ciepło na piętro, dzięki czemu pokoje na poddaszu są ogrzane w chłodne i deszczowe dni. Okna pokoju wychodzą na ogród i łąkę. Dwuosobowa rozkładana kanapa, obszerna drewniana szafa, stolik i lampki nocne zapewnią wszystko, co potrzebne, by dobrze odpocząć. Dekoracje stanowią stare narzędzia pszczelarskie.

Zielony salon. Rozległy zaciszny pokój z wyjściem na balkon. Pokój wyposażony w rozkładany tapczan, bibliotekę, stół, radio retro oraz biblioteczkę i zabawki dla dzieci.

Pokój niebieski. Mały podłużny pokój za salonem. 1 dwuosobowe łóżk 140x200, drewniane półki, wysoki skośny sufit i okno z widokiem na starą jabłoń.

Wyżywienie

Aneks kuchenny

Cennik

Chata wynajmowana w całości na minimum 2 doby. W wakacje na tydzień. Jedna doba od 500 zł. Za pobyt tygodniowy 10% zniżki. W okresie świątecznym i sylwestrowym oferta specjalna - prosimy o kontakt telefoniczny.

0 PLN / za psa

Kontakt z obiektem

Adres obiektu

Leśna 22
34-442 Łapsze Niżne
Polska

Obozy, wydarzenia i promocje

 • Sylwester bez fajerwerków, ogrodzony teren, a psy nocują za darmo <3

 • Psy gratis, ogrodzony wybieg z przeszkodami, dzika plaża, a to wszystko nad polskim morzem. Sprawdź! >>

 • Znasz nocleg przyjazny psom, którego nie ma w naszej bazie? Poleć go innym!