noclegi / hotele i SPA / województwo małopolskie

O.W. Blue Cafe

hotele i SPA

Co to za miejsce?

Krościenko n.Dunajcem położone jest w malowniczej kotlinie górskiej na wysokości ok. 420-500 m.n.p.m pomiędzy pasmami gór: Pienin, Gorców i Beskidu Sądeckiego u brzegu rzeki Dunajec i potoku Krośniczanka.
Cennym składnikiem środowiska przyrodniczego są źródła mineralne, znajdujące się na Zawodziu tj. na prawym brzegu rzeki Dunajec. Są to szczawy alkaliczno-słone. Niezwykła skuteczność tych wód sprawdza się przy wspomaganiu leczenia wielu schorzeń.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Oferujemy 40 miejsc noclegowych w 2-poziomowych segmentach rodzinnych mieszczących do 6 osób.
Segment z jedną sypialnią – 29m2, z dwiema sypialniami – 37m2 W skład segmentu wchodzi: salon z TV, aneks kuchenny,
sypialnia na antresoli lub dwie sypialnie, łazienka z prysznicem i pokoje dwuosobowe.

uDOGoodnienia

Psy zapraszamy bez dodatkowych opłat.
Jeżeli zajdzie taka potrzeba, to jeśli pies jest spokojny i nie hałasuje, może zostać sam w apartamentcie.

Jeśli chodzi o spacery, to znajdujemy się w sercu Pienin i kawałek dalej zaczynają się lasy, źródełka – jest gdzie pospacerować.

  • Teren posesji ogrodzony
  • Tereny do spacerów
  • Brak dodatkowej opłaty za psa
  • Możliwość zostawienia psa pod nieobecność właścicieli (w pokoju lub innym miejscu)
  • Możesz zabrać ze sobą więcej niż jednego psa

Okolice i atrakcje

W obiekcie do dyspozycji Gości:

podgrzewany basen, sauna, jacuzzi,
plac zabaw dla dzieci,
boisko do siatkówki,
parking, altana z grillem.

Krościenko jest bardzo ważnym punktem wypadowym w Pieniny, Gorce i Pasmo Radziejowej Beskidu Sądeckiego.

Spływ Dunajcem – na flisackiej tratwie to niezwykłe spotkanie z dziką, niezmienioną od tysiącleci przyrodą – jedna z największych atrakcji turystycznych Europy. Jednocześnie to najlepszy sposób na zwiedzanie Pienińskiego Parku Narodowego.

Z samego Krościenka wychodzą trzy znakowane szlaki turystyczne:

Szlak żółty – bierze początek w rynku i wiedzie przez Pieniny do Sromowiec Niżnych. Wiedzie przez Toporzyska, Bajków Groń (679 m n.p.m.). Przełęcz Chwała Bogu (z której warto odbić niebieskim szlakiem na Trzy Korony) i Wąwóz Sobczański. Jest to najstarszy z pienińskich szlaków wycieczkowych, znany od 1906 r.

Szlak zielony – rozpoczyna się także w rynku i prowadzi na Czertezik (772 m n.p.m.) w Pieninkach przez Toporzyska i Ociemny Wierch (724 m n.p.m.). Z góry Czertezik możemy kontynuować wędrówkę szlakiem niebieskim na Sokolicę (742 m n.p.m.) Z polany Burzyna wrócić możemy także zielonym szlakiem wiodącym doliną Dunajca u podnóża pasma Pieninek.

Szlak czerwony – przebiega przez Krościenko ulicami Lubań, Sobieskiego, most na Dunajcu i za nim ul. Źródlaną. Z jednej strony prowadzi on (w opisanym kierunku) na Prehybę (l 176m n.p.m.) w Beskidzie Sądeckim przez Górę Wisielec (835 m n.p.m.), z drugiej w Gorce – na Lubań przez Jaworzynę (1050 m n.p.m.) Obok samego Krościenka pragniemy w gminie polecić Państwa uwadze Grywałd, Krośnicę i I Hałuszową. Z Grywałdu warto wybrać się zielonym szlakiem na Lubań, przez Gronik (777 m n.p.m.) i i polanę Pisarzową – ok. 2.15 godz.

RAFTING na Dunajcu

Spływ pontonami rzeką odbywa się na trasie Sromowce Wyżne – Szczawnica. Przeznaczony jest zarówno dla zaawansowanych jak i początkujących uczestników. Mogą w niej uczestniczyć także dzieci. Chłód wody, górskie powietrze, piękno pienińskiego krajobrazu spowodują, że zapomnicie o stresach dnia codziennego.

Spływ kajakiem na Dunajcu

Spływy kajakowe po rzekach górskich w pneumatycznych dwuosobowych jednostkach pod opieką instruktora nie wymagają dużych umiejętności technicznych dając za to dużą satysfakcję z pokonania rzeki. Pneumatyczne kanadyjki pozwolą na bezproblemowe pływanie nawet początkującym kajakarzom. Nad grupą czuwa instruktor w kajaku jednoosobowym, który pomoże w krytycznej sytuacji lub wskaże właściwą drogę na wodzie.

Wody mineralne

Cennym składnikiem środowiska przyrodniczego są źródła mineralne, znajdujące się na Zawodziu tj. na prawym brzegu rzeki Dunajec. Źródła „Stefan”, „Michalina”, „Maria”, „Dzikie” są to szczawy alkaliczno-słone. Niezwykła skuteczność tych wód sprawdza się przy wspomaganiu leczenia schorzeń dróg oddechowych i płuc, nieżytów narządów trawienia, skraca rekonwalescencje.

Dostępne pokoje

Apartamenty duże
Oferujemy 50 miejsc noclegowych w 2-poziomowych apartamentach rodzinnych mieszczących do 6 osób. Apartament z jedną sypialnią 29m2, z dwiema sypialniami 37m2 W skład apartamentu wchodzi: salon z TV, aneks kuchenny, sypialnia na antresoli lub dwie sypialnie, łazienka z prysznicem i pokoje dwuosobowe.
Do dyspozycji gości: ręczniki, szlafroki, lodówka, kuchenka, naczynia, sztućce.

Wyżywienie

Dla naszych gości prowadzimy "kuchnie domową"

Wyżywienie na miejscu

Cennik

Ceny apartamentów:

Sezon wakacyjny, weekend majowy, Boże Ciało, Święta – 220zł za apartament z jedną sypialnią lub 330 zł z dwiema sypialniami, poza sezonem -od 50 zł od osoby.

Cena posiłków:

Śniadanie – 15zł / Kolacja – 15zł

Obiad – 28zł / Obiadokolacje – 28zł

0 PLN / za psa

Kontakt z obiektem

Adres obiektu

Zdrojowa 35A
34-450 Krościenko nad Dunajcem
Polska

Obozy, wydarzenia i promocje

  • Znasz nocleg przyjazny psom, którego nie ma w naszej bazie? Poleć go innym!

  • Połącz wypoczynek i szkolenie Twojego czworonoga - zapisz się na wakacje z Demo Dog