noclegi / apartamenty / województwo dolnośląskie

Ornamental Farm Bukowiec

apartamenty, pensjonaty

Co to za miejsce?

Apartamenty Ornamental Farm Bukowiec znajdują się w jednym z zabytkowych budynków dawnego folwarku należącego do rozległego kompleksu pałacowo-parkowego. Jest to jeden z 11 obiektów rezydencjonalnych w Kotlinie Jeleniogórskiej wpisanych na Listę Pomników Historii. Budynek pełnił oryginalnie funkcję domu zarządcy folwarku, część pomieszczeń zajmował twórca założenia - hrabia von Reden - dziś pokoje te tworzą zabytkowy Apartament Redena. Budynek otaczają inne budowle należące do kompleksu: pałac, Artystyczna Stodoła z Kawiarenką oraz dawny browar. Z Pokoi roztacza się wspaniały widok, z jednej strony na szczyty Karkonoszy, z drugiej na rozległy park krajobrazowy, również należący do założenia (ponad 100 ha). Piękne otoczenie i unikalna atmosfera sprawia, że każdy z odwiedzających nas gości spędzi w Bukowcu wyjątkowe chwile.

uDOGoodnienia

Park Bukowiec Ornamental Farm to idealne miejsce dla wszystkich czworonogów. Ponad 100 ha parku krajobrazowego oferuje możliwości długich spacerów dla naszych pupili (niekoniecznie na smyczy). Na terenie parku znajduje się 11 stawów, w których psiaki mogą zażyć kąpieli.

  • Plaża lub inne miejsce gdzie psy mogą się wykąpać
  • Tereny do spacerów
  • Pies może przebywać w restauracji/stołówce
  • Możliwość zostawienia psa pod nieobecność właścicieli (w pokoju lub innym miejscu)
  • Możesz zabrać ze sobą więcej niż jednego psa
  • Pies może chodzić bez smyczy na naszym terenie
  • Weterynarz w okolicy
  • Sylwester bez fajerwerków

Okolice i atrakcje

Największą atrakcją Bukowca jest park krajobrazowy, założony na przełomie XVIII i XIV wieku przez hrabiego von Reden. Park powstał jako pierwsze założenie romantyczne na Śląsku i do dziś jest uznawany za dzieło wyjątkowe, łączące walory naturalnego krajobrazu podgórskiego z wysokiej klasy architekturą i okazami przyrodniczymi. Na terenie parku, obejmującego obszar ponad 100 ha, znajduje się 10 stawów, a także liczne pawilony parkowe: Herbaciarnia z biblioteką i wystawą, Opactwo, zwane też Mauzoleum, Wieża Widokowa oraz Dom Rybaka z daniami z grilla w sezonie. Bukowiec jest idealną bazą wyjściową dla wypraw w Karkonosze oraz Rudawy Janowickie. Jest to również serce Doliny Pałaców i Ogrodów, a niemal wszystkie obiekty pałacowe tego szlaku znajdują się w odległości nie większej niż 10 km. Przez nasz teren przebiega też Główny Szlak Sudecki.

Dostępne pokoje

Apartamenty znajdują się w jednym z zabytkowych budynków przypałacowego folwarku - w dawnym domu zarządcy gospodarstwa. Obecnie dysponujemy 7 apartamentami, mogącymi pomieścić od 2 do 4 osób w każdym. Część apartamentów jest jednopokojowa, część posiada osobną sypialnię. Wszystkie wyposażone są w aneksy kuchenne i łazienki. Dla gości, którzy pragną zaznać klimatu z XIX w. przygotowaliśmy największy Apartament Redena - z zachowanymi oryginalnymi elementami z saloniku hrabiego Redena, jak m.in. kominek.

Wyżywienie

Wszystkie apartamenty posiadają w pełni wyposażony aneks kuchenny, w którym można przygotować posiłki. W czasie od kwietnia do października na terenie folwarku funkcjonuje Cafe' & Bistro w Artystycznej Stodole, gdzie można zjeść smaczny obiad przy lampce dobrego wina. W menu każdy znajdzie cos dla siebie, a dania tworzone są na bazie produktów lokalnych.

Aneks kuchenny

Cennik

Apartament jednopokojowy - 320 zł (2 os.)
Apartament z osobną sypialnią - 350-580 zł (2-4 os.)
Apartament Redena - 510-700zł (2-4 os.) tutaj jednak akceptujemy tylko bardzo małe i spokojne psy z uwagi na zabytkowy charakter apartamentu.

W wybranych pokojach istnieje dodatkowo możliwość dostawki.

40 PLN / za psa (za dobę)

Kontakt z obiektem

Adres obiektu

Robotnicza 9
58-533 Bukowiec
Polska

Obozy, wydarzenia i promocje

  • Zrelaksuj się z psem w sercu natury - pobyt z wyżywieniem nad samym jeziorem! :)

  • Klimatyczne Czerwone Żagle z dbałością o ludzi i zwierzęta. Spokój i cisza, dobra atmosfera i serdeczność.