noclegi / apartamenty / województwo dolnośląskie

Ornamental Farm Bukowiec

apartamenty, pensjonaty

Co to za miejsce?

Apartamenty Bukowiec znajdują się w jednym z zabytkowych budynków dawnego folwarku należącego do rozległego kompleksu pałacowo-parkowego. Jest to jeden z 11 obiektów rezydencjonalnych w Kotlinie Jeleniogórskiej wpisanych na Listę Pomników Historii. W budynku pełnił oryginalnie funkcję domu zarządcy folwarku, część pomieszczeń zajmował twórca założenia - hrabia von Reden - dziś pokoje te tworzą zabytkowy Apartament Redena. Budynek otaczają inne budowle należące do kompleksu: pałac, Artystyczna Stodoła z Kawiarenką oraz dawny browar. Z Pokoi roztacza się wspaniały widok, z jednej strony na szczyty Karkonoszy, z drugiej na rozległy park krajobrazowy, również należący do założenia (ponad 100 ha). Piękne otoczenie i unikalna atmosfera sprawia, że każdy z odwiedzających nas gości spędzi w Bukowcu wyjątkowe chwile.

uDOGoodnienia

Park Bukowiec Ornamental Farm to idealne miejsce dla wszystkich czworonogów. Ponad 100 ha parku krajobrazowego oferuje możliwości długich spacerów dla naszych pupili (nie koniecznie na smyczy). Na terenie parku znajduje się 11 stawów, w których psiaki mogą zażyć kąpieli.

  • Plaża lub inne miejsce gdzie psy mogą się wykąpać
  • Tereny do spacerów
  • Pies może przebywać w restauracji/stołówce
  • Możliwość zostawienia psa pod nieobecność właścicieli (w pokoju lub innym miejscu)
  • Możesz zabrać ze sobą więcej niż jednego psa
  • Pies może chodzić bez smyczy na naszym terenie
  • Miska dla psa
  • Weterynarz w okolicy

Okolice i atrakcje

Największą atrakcją Bukowca jest park krajobrazowy, założony na przełomie XVIII i XIV wieku przez hrabiego von Reden. Park powstał jako pierwsze założenie romantyczne na Śląsku i do dziś jest uznawany za dzieło wyjątkowe, łączące walory naturalnego krajobrazu podgórskiego z wysokiej klasy architekturą i okazami przyrodniczymi. Na terenie parku, obejmującego obszar ponad 100 ha, znajduje się 10 stawów, a także liczne pawilony parkowe: Herbaciarnia z biblioteką i wystawą, Opactwo, zwane też Mauzoleum, Wieża Widokowa. Bukowiec jest idealną bazą wyjściową dla wypraw w Karkonosze oraz Rudawy Janowickie. Jest to również serce Doliny Pałaców i Ogrodów, a niemal wszystkie obiekty pałacowe tego szklaku znajdują się w odległości nie większej niż 10 km.

Dostępne pokoje

Apartamenty znajdują się w jednym z zabytkowych budynków przypałacowego folwarku - w dawnym domu zarządcy. Obecnie dysponujemy 7 apartamentami, mogącymi pomieścić od 2 do 4 osób. Część apartamentów jest jednopokojowa, część posiada osobną sypialnię. Wszystkie wyposażone są w aneksy kuchenne i łazienki. Dla gości, którzy pragną zaznać klimatu z XIX w. przygotowaliśmy największy Apartament Redena - z zachowanymi oryginalnymi elementami z saloniku hrabiego Redena, m.in. kominek, wyposażony w stylizowane meble.

Wyżywienie

Wszystkie apartamenty posiadają w pełni wyposażony aneks kuchenny, w którym bez problemu można przygotować wszystkie posiłki.

Aneks kuchenny

Cennik

Apartament jednopokojowy - 180 zł (2 os.)
Apartament z osobną sypialnią - 200-340 zł (2-4 os.)
Apartament Redena - 350-500 zł (2-4 os.)

W wybranych pokojach istnieje dodatkowo możliwość dostawki

30 PLN / za psa

Kontakt z obiektem

Adres obiektu

Robotnicza 9
58-533 Bukowiec
Polska

Obozy, wydarzenia i promocje

  • Psy gratis, ogrodzony wybieg z przeszkodami, dzika plaża, a to wszystko nad polskim morzem. Sprawdź! >>

  • Znasz nocleg przyjazny psom, którego nie ma w naszej bazie? Poleć go innym!