noclegi / apartamenty / województwo zachodniopomorskie

Osada pod Lipą

apartamenty

Co to za miejsce?

Jest tak: wiejska droga pełna kocich łbów, po łąkach biegają daniele i sarny, a my stoimy pomiędzy jeziorem Siecino a Dołgie, na Pojezierzu Drawskim. Kiedyś znak wskazywał tu Groß Grunow, aktualnie jest Gronowo i wygląda jakby czas zatrzymał się tu w 20-leciu międzywojennym. Znajdziecie nas koło Złocieńca wchodzącego w skład Ostoi Drawskiej, więc ptasie radio gra tu na wysokich częstotliwościach.

Pod 60-letnią lipą stoi Osada wtulona w ogród i sad pachnący drzewami owocowymi. To co rodzi nasza ziemia zamykamy w słoikach - grzyby, dynie i jabłka lądują w wekach. Zapasy na chłodne czasy. Na końcu sadu przez małą furtkę przemkniecie się do do pobliskiego lasu. Wśród ciszy i spokoju można podglądać zwierzynę leśną i wsłuchiwać się w rechot żab i nawoływania różnych gatunków ptaków. Przejdźcie kilka kroków dalej, a usłyszycie szum strumienia nieopodal płynącej rzeczki Rakoń.

Mamy tu stary dom z czerwonej cegły, a w nim apartamenty z kominkiem, ciszą i spokojem. Zapraszamy o każdej porze roku, bo w Gronowie nie ma lepszej i gorszej pogody. Zmieniają się tylko kolory. Jest zielono, potem czerwono i żółto, potem biało, a na końcu znów zielono. I tak wkoło Macieju. Dla nas super. Jedzenie smakuje tu bardziej, śpi się smaczniej, a ludzie są tak zwyczajnie sympatyczni.

uDOGoodnienia

  • Teren posesji ogrodzony
  • Tereny do spacerów
  • Możesz zabrać ze sobą więcej niż jednego psa
  • Pies może chodzić bez smyczy na naszym terenie
  • Posłanie dla psa

Okolice i atrakcje

ARCHITEKTURA

Okolice naszej Osady bogate są w różne atrakcje. Historycznym elementem naszej wsi jest ryglowy kościół ewangelicki obecnie pw. Wniebowstąpienia Pańskiego, na wieży którego znajduje się szesnastowieczny dzwon z 1566 roku. Co więcej, w odległości około 4 km od Gronowa można oglądać pozostałości po starożytnej osadzie, a dokładnie cmentarzysko z kurhanowymi grobowcami.


ATRAKCJE WODNE

Miejsca warte zobaczenia to nie tylko architektura. W naszej okolicy to również natura, czyste jeziora i szlaki turystyczne. Jezioro Siecino oddalone od naszej Osady o około 6 km oferuje Państwu możliwość kąpieli, żeglowania i nurkowania w wodzie o pierwszej klasie czystości.
NURKOWANIE

Na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego. Na jeziorze znajdują się dwie wyspy: Kępa i Ostrów. Wyspa Ostrów połączona jest z lądem groblą. Wiele miejsc do cumowania oraz urokliwe zatoczki sprzyjają żeglarzom oraz miłośnikom desek z żaglami. Baza nurkowa prowadzi kursy nurkowania, można tu także wypożyczyć sprzęt do nurkowania. Z pewnością Siecino jest ulubionym akwenem płetwonurków.

WYCIECZKI ROWEROWE

Wędkarze będą również zadowoleni, ponieważ występują tu prawie wszystkie gatunki ryb jeziornych. Dzięki wielu kładkom wędkarskim można ze spokojem oddać się pasji. Warto podkreślić, iż Jezioro obejmuje tzw. strefa ciszy (zakaz używania silników spalinowych). Dookoła ciągnie się niebieski szlak rowerowy, który można rozpocząć z naszej wsi, a jego długość wynosi 38,9 km. Urozmaicone trasa wiedzie przez wypiętrzone wzniesienia i malownicze dolinki dlatego podczas przejażdżki można podziwiać pomniki przyrody, ryglowe kościoły, pałace, parki.

Bliżej położone jest jezioro Długie z dziką plażą i możliwością wędkowania. W wodach jeziora występują miedzy innymi szczupak, okoń, leszcz i inne. Szlaki piesze i rowerowe odsłonią przed Państwem bogatą historię tych ziem. Ciągną się one po terenie Drawskiego Parku Krajobrazowego.

W okolicznych lasach mieszanych jest pełno grzybów i jagód. Ogromną atrakcją wsi jest hodowla danieli i saren. Te przesympatyczne zwierzęta można podziwiać z bardzo niewielkiej odległości.

ATRAKCJE NA MIEJSCU

Do dyspozycji gości użyczamy, piłki do koszykówki, rakietki i siatkę do badmintona, niewielką biblioteczkę, gry planszowe, leżaki i dużą ilość miejsc do odpoczynku.

Najbliższy sklep znajduje się w Złocieńcu (6 km).
Osada pod lipą

Dostępne pokoje

Osada składa się z dwóch budynków – ten, w którym będziecie mieszkać to odremontowany ze starannością dom z czerwonej cegły z 3 apartamentami 6-osobowymi, a naprzeciwko niego znajduje się nasz dom. Na podwórzu stworzyliśmy miejsce z ławkami i stołami pod parasolem, przy których możecie zjeść posiłki na świeżym powietrzu. W ogrodzie czeka na Was miejsce na ognisko z rusztem, ławkami wokół i stołem, przy którym można usiąść.

Do Waszej dyspozycji są 3 przestronne apartamenty, każdy dla 4-6 osób.

Nazwaliśmy je innymi kolorami, ponieważ każdy z nich posiada odrębny i unikatowy wystrój. Wszystkie meble i dodatki oraz kominki dobraliśmy starannie, aby stworzyć dla Was niepowtarzalną atmosferę. Wejście do każdego z nich znajduje się w holu.

Oto nasze apartamenty:

Apartament żółty o powierzchni 74 m2 znajduje się na parterze i składa się z:
- części wypoczynkowej z wygodnym narożnikiem (rozkładanym),
- telewizora,
- kominka dającego ciepło,
- aneksu kuchennego z pełnym wyposażeniem,
- dużej łazienki z prysznicem,
- części jadalnej z rozkładanym stołem,
- dwóch sypialni z drewnianą podłogą – jedna z małżeński łóżkiem, druga z dwoma osobnymi łóżkami.

Apartament niebieski o powierzchni 110 m2 znajdujący się na poddaszu składa się z:
- przestronnej części dziennej z dużą wygodną rozkładaną kanapą,
- aneksu kuchennego w pełni wyposażonego,
- stołu jadalnego dla 6-8 osób,
- łazienki z prysznicem,
- dwóch sypialni – jednej z łóżkiem małżeńskim, drugiejz dwoma pojedynczymi.
Apartament posiada swój przedsionek (z dużą szafą na ubrania), z którego prowadzą schody na poddasze.

Apartament zielony o powierzchni 74 m2 znajduje się na parterze, a w jego skład wchodzi:
- część wypoczynkowa z rozkładanym narożnikiem,
- telewizor,
- kominek dający ciepło,
- aneks kuchenny z pełnym wyposażeniem,
- duża łazienka z oknem i prysznicem,
- część jadalna z rozkładanym stołem,
- dwie sypialnie z drewnianą podłogą – jedna z małżeński łóżkiem, druga z dwoma osobnymi łóżkami.

Istnieje możliwość wynajęcia całego domu na wyłączność.

Wyżywienie

Aneks kuchenny

Cennik

Cennik dostępny pod adresem: https://osadapodlipa.pl/cennik/

30 PLN / za psa (za dobę)

Kontakt z obiektem

Adres obiektu

Gronowo 14
78-506, Os Gronowo
Polska

Obozy, wydarzenia i promocje

  • Zrelaksuj się z psem w sercu natury - pobyt z wyżywieniem nad samym jeziorem! :)

  • Klimatyczne Czerwone Żagle z dbałością o ludzi i zwierzęta. Spokój i cisza, dobra atmosfera i serdeczność.