noclegi / ośrodki wypoczynkowe / województwo dolnośląskie

Ośrodek Wypoczynkowy Ustronie

ośrodki wypoczynkowe

Co to za miejsce?

Naszym głównym celem jest to, aby nasi goście czuli się u nas lepiej niż we własnym domu. Dlatego stworzyliśmy rodzinną firmę zamującą się hotelarstwem której korzenie siegają 50 lat wstecz.
Położony w Karpaczu Górnym w malowniczym kurorcie leżącym u stóp najwyższego szczytu Karkonoszy – Śnieżki. Posiada pokoje 1, 2, 3, osobowe z łazienką i TV-SAT. Przystosowany jest do pobytu osób niepełnosprawnych.
Domowa kuchnia i rodzinna atmosfera to atuty, które z pewnością wyróżniają ten obiekt wśród wielu innych.

uDOGoodnienia

Psy bez problemu mogą poruszać się bez smyczy po naszym terenie. Jesteśmy położeni 3-4 min od szlaków pod samym lasem. Aby opisać wszystkie możliwości spacerowe, potrzebowalibyśmy całej strony ;)

Do centrum miasta dojdziecie 20 min spacerkiem, do głównej ulicy z najbliższym sklepem: 4-5 minut.

  • Teren posesji ogrodzony
  • Tereny do spacerów
  • Możesz zabrać ze sobą więcej niż jednego psa
  • Pies może chodzić bez smyczy na naszym terenie
  • Miska dla psa

Okolice i atrakcje

Wyciąg Winterpol Biały Jar
Wyciąg kanapowy WINTERPOL w Karpaczu – Białym Jarze funkcjonuje przez cały rok. Wygodnymi sześcioosobowymi kanapami dojechać można aż pod dolną stację wyciągu na Kopę. Można nim przewieźć narty oraz rowery.

Wyciąg Krzesełkowy na Kopę
Wyciąg krzesełkowy na Kopę jest nie lada atrakcją w Karpaczu. Zimą pozwoli cieszyć się wieloma trasami narciarskimi i korzystać z innych wyciągów w Kompleksie Narciarskim Śnieżka.

Wyciąg Krzesełkowy pod Wangiem
Kolejka jest wyposażona w 4-osobową kanapę. Wyciąg może przewieźć 2400 osób na godzinę. Wzdłuż niej przebiegają łatwe trasy, do nauki jazdy. Na terenie znajdują się wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i snowboardowego, liczne szkółki narciarskie, a także stok dla maluchów żółwik oraz snowtubing.

Kościółek Wang
Kościół został zbudowany z sosnowych bali w miejscowości Vang w południowej Norwegii, na przełomie XII i XIII wieku. Powstał jako jeden z około tysiąca (przetrwało kilkadziesiąt) norweskich kościołów klepkowych (słupowych) – stavkirke. Uważany jest za najstarszy drewniany kościół w Polsce.

Park wodny Tropicana
Przebywając w Karkonoszach turyści mogą zrelaksować się w Parku Wodnym Tropikana. Na gości czeka tu mnóstwo ciekawych atrakcji. Jest tu kilka basenów a wśród nich basen sportowy, basen rekreacyjny z falą oraz taki, w którym możemy zażyć hydromasażu.

Śnieżka 1602 m.n.p.m
Śnieżka to królowa Karkonoszy, ich najwyższy szczyt, a także calych Sudetów. Charakterystyczne talerze na jej wierzchołku w przejrzysty dzień widać z całego Dolnego Śląska. To pierwszy cel wycieczek turystów odwiedzających Karpacz.

Śnieżne Kotły
Dwa najlepiej wykształcone kotły polodowcowe w Karkonoszach z dobrze zachowanymi formami glacjalnymi. Są one rozdzielone wąską skalną grzędą i wciśnięte w północne zbocza głównego grzbietu Karkonoszy między Łabskim Szczytem, a Wielkim Szyszakiem.

Muzeum zabawek
Jest w Karpaczu takie miejsce, gdzie dorośli powracają wspomnieniami w świat dzieciństwa, a dzieci mogą ujrzeć świat zaklęty w miniaturze. Tym miejscem jest Miejskie Muzeum Zabawek, stworzone w 1995 roku z kolekcji Henryka Tomaszewskiego.

Samotnia i Mały Staw
Mały Staw to górskie jezioro przepływowe, wypełniające dno kotła polodowcowego. Ma głębokość do 7,3 m, długość linii brzegowej 756 m. Jeziorko charakteryzuje się czystą i przejrzystą wodą.

Dolina Pałaców i Ogrodów
Dolina Pałaców i Ogrodów obejmuje swym zasięgiem prawie cały obszar Kotliny Jeleniogórskiej między Karkonoszami, Rudawami Janowickimi i Górami Kaczawskimi. Na tym obszarze znajdziemy kilkadziesiąt Pałaców i Zamków.

Dostępne pokoje

W naszym ośrodku dysponujemy pokojami jedno, dwu i trzy osobowymi, oraz 6 osobowym dwupokojowym apartamentem.
Wszystkie pokoje wyposażone są w TV oraz łazienki. Na terenie całego ośrodka jest bezprzewodowy internet.

Wyżywienie

Wyżywienie na miejscu

Cennik

90-120/ doba ze śniadaniem.

10 PLN / za psa

Kontakt z obiektem

Adres obiektu

Kąpielowa 1
58-540 Karpacz
Polska

Obozy, wydarzenia i promocje

  • Znasz nocleg przyjazny psom, którego nie ma w naszej bazie? Poleć go innym!

  • Połącz wypoczynek i szkolenie Twojego czworonoga - zapisz się na wakacje z Demo Dog