Przy rezerwacji podaj hasło DOGINCLUSIVE: otrzymasz 10% rabatu!
Co to za miejsce?
Pensjonat Sosnowa Ostoja jest miejscem realizacji naszej pasji, która stała się także naszym życiem. Na cudownym Podhalu, które pokochaliśmy, to miejsce daje nam całkowite spełnienie.
Znajdujemy się w bezpośrednim sąsiedztwie Gorczańskiego Parku Narodowego oraz szlaku na najwyższy szczyt Gorców-Turbacz. Duży 2 hektarowy teren daje poczucie spokoju, bliskość lasów, piękne widoki, górskie powietrze, bezproblemowy dojazd a wokół wiele atrakcji, wszystkie składowe powodują, że Łopuszna nabiera wyjątkowych barw, tak jak gorczańskie lasy jesienią. Nasi Goście już wiedzą oraz bardzo często to podkreślają, że stawiamy na jakość obsługi i komfort naszych Gości, dlatego też z wielką starannością i zaangażowaniem podtrzymujemy obrany kierunek.
uDOGoodnienia
Przestronny teren wokół obiektu o wielkości 2 hektarów. W pobliżu lasy, w samej Łopusznej wejście na ścieżkę rowerowo/ pieszą VELO Dunajec oraz sama rzeka Dunajec, ok 10 km Jezioro Czorsztyńskie.
W sąsiadującym Ostrowsku gabinet weterynaryjny.
Okolice i atrakcje
Po trudach wycieczek, treningów i zabawy masz możliwość odpocząć przy dźwiękach nastrojowej muzyki, przy prasie, książce z naszej biblioteczki, racząc się przy tym kojącym kubkiem ulubionego napoju, skorzystać z sauny, w sezonie popływać w basenie, pomoczyć w jacuzzi czy też zamówić relaksujący masaż. Dostępne jest także miejsce na grilla a także bacówka. Dla dzieci plac zabaw, tenis stołowy, dla starszych bilard, siłownia.
Łopuszna ze względu na swoje położenie, jest idealnym miejscem na poznawanie i korzystanie z atrakcji Podhala.
Gorce, Pieniny, Tatry Wysokie dla miłośników górskich wycieczek, nie trzeba zbytnio reklamować, Turbacz, Lubań, Trzy Korony, Sokolica, Morskie Oko, Rysy to popularne kierunki. W naszej najbliższej okolicy gorczańskie szlaki, Jezioro Czorsztyńskie oraz zamki w Niedzicy i Czorsztynie, Spływ Przełomem Dunajca, ścieżka rowerowa Velo Dunajec - to malownicze miejsca, gdzie i z dziećmi możemy wybrać się na wycieczkę.
Oczywiście zimą nie brak atrakcji dla miłośników nart, okoliczne stoki tj. Białka Tatrzańska, Czorsztyn Ski, Długa Polana i Zadział w Nowym Targu z bardzo dobrym dojazdem, pozwoli na zadowolenie każdego, spragnionego szaleństw na śniegu.
Dla chcących skorzystać, zarówno w okresie letnim, jak i zimowym i zrelaksować się w basenach termalnych, to raptem 12-14 km od pensjonatu mieszczą się termy Bania w Białce Tatrzańskiej, Termy Szaflary i Gorący Potok, a także troszkę dalej Termy Bukovina.
Aktywni sportowo także mają co robić, zarówno biegacze, jak i uprawiających Nordic walking...różnorodność tras, szlaków jest tak ogromna, że tylko potrzebny czas i siły.
Miłośnicy rowerów docenią uroki ścieżki rowerowej VELO DUNAJEC, ścieżki dookoła tatr http://www.szlakwokoltatr.eu/ ...także inne atrakcje jak quady, rafting, kajaki, skutery śnieżne, wyprawy wędkarskie, OFF Road, kręgle....uff, jak tu się nudzić???
Podhale to także przepiękna i jedyna w swoim rodzaju architektura, nieocenione piękno znajdziecie na szlaku architektury drewnianej http://www.drewniana.malopolska.pl/, w niedalekim Dębnie Podhalańskim gotycki kościółek wpisany na listę UNESCO, Dwór Tetmajera w Łopusznej, Sanktuaria w Ludźmierzu i w Zakopanem na Krzeptówkach, Wiktorówki, Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku.... i wiele, wiele innych..
Podhale to także oddalona 10 km od nas stolica regionu - Nowy Targ i graniczące z nim Gorce, z tej perspektywy popatrzycie na potęgę i piękno Tatr. Jeśli zechcecie wyruszyć w same Tatry to ok 30 km do Zakopanego oraz szlaków tatrzańskich i dolin.
Przylegające do Podhala rejony Orawy (jezioro Orawskie, Zamek Orawski) i Spisza (Niedzica, Pieniny, Dunajec), to kolejne miejsca, gdzie możesz zachwycać się piękną i niepowtarzalną przyrodą i architekturą.
Także dla dzieci znajdziecie wiele atrakcji tj. parki linowe, park trampolin, Muzeum Kornela Makuszyńskiego, Myszogród, Papugarnia...
Myślisz nadal, że wyjazd na Podhale to tylko męczące, długie, górskie wyprawy lub oscypek zjedzony w przydrożnej bacówce???
Dostępne pokoje
Do dyspozycji naszych gości oddajemy ok 90 miejsc noclegowych w przytulnych, klimatycznych 2, 3, 4 oraz 5/6– osobowych pokojach (typ studio). Każdy z pokoi posiada prywatną łazienkę, telewizor, pościel, ręczniki, do dyspozycji na życzenie także inne drobne sprzęty jak suszarki do włosów, żelazko itp.
Wyżywienie
W naszym pensjonacie szanujemy spokój gości, dlatego gastronomia nie jest przeznaczona dla gości zewnętrznych. Na miejscu serwowane są śniadania w formie szwedzkiego bufetu z dodatkowymi daniami na ciepło na życzenie, a także domowe obiadokolacje. Część wykorzystywanych produktów pochodzi od lokalnych producentów, gospodarzy a także wytwarzane na miejscu przez nas. Do dyspozycji Państwa bez ograniczeń podstawowa kawa, herbata, oraz słodkie przekąski.
Dodatkowo w obiekcie znajduje się także kawiarnia SŁODKA SZYSZKA z bogatą ofertą słodkości oraz napoi.
Cennik
Przy bezpośrednich rezerwacjach:
sezon niski - 115 zł /doba ze śniadaniem
sezon wysoki - 125 zł/doba ze śniadaniem
okresy specjalne/ święta - ceny ustalane indywidualnie
40 PLN / za psa (jednorazowo)
Przy rezerwacji podaj hasło DOGINCLUSIVE: otrzymasz 10% rabatu!
Adres obiektu
Cyrla 62
34-432 ŁOPUSZNA
Polska