noclegi / pensjonaty / województwo kujawsko-pomorskie

Przystanek Tleń

pensjonaty

Co to za miejsce?

Ponad dwa lata spędzone w podróży dookoła świata nauczyły nas, że równie ważne co przygody i spotkania, są dobre przystanki na trasie.
Takie, gdzie można zatrzymać się na chwilę lub na dłużej, naładować baterie, zregenerować siły, porozmawiać, poznać ciekawych ludzi, wyspać się i dobrze zjeść.
Mamy swoje ulubione przystanki w wielu miejscach świata.
Dziś sami tworzymy Przystanek - mamy nadzieję, że stanie się dla Was miejscem miłych wspomnień i częstych powrotów.

Nasz pensjonat to odrestaurowany budynek z 1902 roku, położony nad rzeką Wdą, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Narodowego Bory Tucholskie oraz Wdeckiego Parku Krajobrazowego.

uDOGoodnienia

Pobyt psa kosztuje w sezonie 30 złotych.

W okolicy miejsc spacerowych jest bez liku – dzikie plaże, brzeg rzeki, leśne szlaki. Poza Rezerwatem Piaseczno z psem można chodzić wszędzie.

Nasza obsługa jest zawsze przyjaźnie nastawiona do czworonogów, podobnie jak właściciele Przystanku, którzy też mają psa. W restauracji kelner poda miskę dla pupila, zawsze też znajdzie się jakaś ogólnodostępna.

Organizujemy kameralnego Sylwestra, bez fajerwerków. Zastanawiamy się też nad formułą samej kolacji sylwestrowej, zamiast tradycyjnej imprezy. Mimo że u nas fajerwerków nie ma, okoliczne obiekty mogą puszczać sztuczne ognie.

My natomiast pieniądze, które moglibyśmy przeznaczyć na pokaz, wolimy przekazać schroniskom dla bezdomnych zwierząt.

  • Plaża lub inne miejsce gdzie psy mogą się wykąpać
  • Tereny do spacerów
  • Pies może przebywać w restauracji/stołówce
  • Możliwość zostawienia psa pod nieobecność właścicieli (w pokoju lub innym miejscu)

Okolice i atrakcje

Wschodnia część Borów Tucholskich, a zwłaszcza tereny w środkowym biegu rzeki Wdy, od dawna urzekały pięknem lasów, czystymi wodami oraz dużą różnorodnością świata roślinnego i zwierzęcego. Monotonne z pozoru bory sosnowe kryją wiele zaskakujących niespodzianek ze świata przyrody. Zachowane dobra regionalnej kultury oraz niepowtarzalny klimat i urok tutejszych krajobrazów legły u podstaw utworzenie 16 lutego 1993 roku Wdeckiego Parku Krajobrazowego.

Z naturalnym krajobrazem Parku doskonale komponują się stare borowiackie i kociewskie chaty, będące wspomnieniem dawnych czasów. Często zamieszkane i zadbane, pełne gwarnych okrzyków dzieci, sprawiają wrażenie jakby dla nich czas stanął w miejscu. Ale są też takie, które trwają ostatnim wysiłkiem spróchniałyh desek, zmęczone latami, chylące się ku upadkowi. Przydrożne kapliczki będące niegdyś miejscem gorących modlitw lokalnej społeczności, teraz niejednokrotnie zapomniane i zaniedbane, proszą przechodniów o chwilę refleksji i zadumy. Do miejscowości, w których zatrzymał się czas należą: Miedzno, Brzeziny oraz Leosia.

Wdecki Park Krajobrazowy to także teren szczególnie atrakcyjny dla uprawiania różnorodnych form turystyki i rekreacji - raj dla wędkarzy i przyrodników, a także dla tych, którzy są wrażliwi na piękno przyrody. Wda oraz zbiorniki zaporowe przyczyniają się do rozwoju sportów wodnych. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się spływy kajakowe, podczas których cele rekreacyjne łączą się z poznawczymi.

Ciekawe trasy, malowniczo położone osady i osobliwości przyrody sprzyjają turystyce pieszej i rowerowej. Aby ułatwić piesze wędrówki zostały utworzone ścieżki dydaktyczne, a także cała sieć szlaków turystycznych.

Dostępne pokoje

Nasz pensjonat to 18 indywidualnie urządzonych pokoi, w tym jeden pokój 1-osobowy oraz 1 apartament.

W większości pokoi możemy przygotować dostawkę.

OGÓLNE ZASADY REZERWACJI

Prosimy o wcześniejszą rezerwację terminu i pokoju.
Aby potwierdzić rezerwację należy wpłacić zadatek w wysokości 30% wartości pobytu.
Pozostałą część należności za pobyt pobieramy w dniu przyjazdu, zgodnie z ustalonym przez Państwa terminem rezerwacji pokoju. W przypadku wcześniejszego wyjazdu niż w rezerwowanym przez Państwa terminie, należność za całość pobytu nie ulega zmianie.
Zadatek nie jest zwracany jeśli odwołują Państwo rezerwację na 10 lub mniej dni przed przyjazdem.
Doba hotelowa rozpoczyna się o godzinie 15.00 w dniu przyjazdu i kończy o godzinie 11.00 w dniu wyjazdu.
W cenę noclegu wliczone jest śniadanie, które podajemy od 07.15 do 10.00
Dodatkowo pobieramy opłatę klimatyczną w wysokości 1,50zł za osobę za każde 24h pobytu w naszym pensjonacie. Kwota ta jest pobierana w gotówce i nie może być doliczona do rachunku hotelowego, ponieważ jest bezpośrednio odprowadzana do Urzędu Gminy.

Wyżywienie

Kochamy jeść.

Dlatego stworzyliśmy miejsce, gdzie nasi goście otrzymają to, czego i my oczekujemy od jedzenia - prostoty, pełnego smaku i nienagannej jakości.

Stawiamy na tradycję, ale nie boimy się interpretować jej na nowo. Dlatego w naszym menu - obok wspaniałych, słodkowodnych ryb, znajdziecie Państwo m.in. dziczyznę oraz dania, które wielu z nas pamięta z dzieciństwa, ale rzadko przyrządza samemu w domu np. pierogi z jagodami i śmietaną, flendze, czy gęsie żołądki.

Od lipca 2016 możemy pochwalić się rekomendacją Slow Food Polska.

To wyróżnienie przyznawane przede wszystkim za doskonałe potrawy tradycyjnej kuchni polskiej, uczciwość i solidność w wykonaniu dań, za wykorzystanie sezonowych i regionalnych produktów pochodzących od lokalnych dostawców.

Drodzy goście - do naszej restauracji można wejść z psem!

Restauracja czynna jest w godzinach 12.00 - 20.00

Aneks kuchenny

Cennik

Poniższe ceny pokoi dotyczą sezonu wysokiego czyli miesięcy od maja do października.

Pokój 1-osobowy - od 140 zł za noc
Pokój superior typu twin lub double - od 240 zł za noc
Pokój standard typu twin lub double - od 220 zł za noc
Pokój z tarasem typu twin lub double - od 240 zł za noc
Apartament z tarasem - od 280 zł za noc

30 PLN / za psa

Kontakt z obiektem

Adres obiektu

Bydgoska 2 Tleń
86-150 Osie
Polska

Obozy, wydarzenia i promocje

  • Znasz nocleg przyjazny psom, którego nie ma w naszej bazie? Poleć go innym!

  • Połącz wypoczynek i szkolenie Twojego czworonoga - zapisz się na wakacje z Demo Dog