noclegi / agroturystyka / województwo zachodniopomorskie

Rawiczówka

agroturystyka

Co to za miejsce?

Przywędrowaliśmy na Pojezierze Drawskie 11 lat temu."Rawiczówka" powstała z romantycznej tęsknoty za przeszłością.Chęć ucieczki z dużego miasta, zaowocowała kupnem gospodarstwa w zachodniopomrskim, 30 hektarów ziemi i zrujnowany dom z końca dziewiętnastego wieku.
Realizując nasze marzenia, stworzyliśmy ekologiczne gospodarstwo rolne i konsekwentnie dążymy do stworzenia domu z przeszłości z klimatem starego dworu i chcemy to zaofiarować naszym gościom.Grzegorz, chciał się wyrwać z miejskiego szaleństwa,spróbować nowych wyzwań. Iwona, urodzona w Gdańsku, wychowana w duchu tradycji lwowskich, w kochającej się Rodzinie, w dorosłość wkroczyła wyjeżdżając do Algierii, jako zakochana bez pamięci żona i przyszła mama. Ślub i narodziny pierwszej córeczki w algierskich górach byłby tematem do filmu. Lata spędzone w Afryce, to nasze najszczęśliwsze chwile. Moment pierwszych kroczków ich dzieci na rozgrzanym piasku plaży, a także żywy kontakt z arabską i francuską kulturą. Tam wymieszały i ukształtowały się nasze smaki tradycyjnej lwowskiej kuchni z nutą orientu i francuskim wyrafinowaniem. Nawet nie pomyśleliśmy, że kiedyś te przysmaki będziemy serwować gościom, gdzieś na końcu świata, w starym poniemieckim dworku z XIX wieku, na ziemiach odzyskanych Pomorza Zachodniego.

uDOGoodnienia

Niedaleko domu , 200 metrów 9 arowy staw w którym nasze psy pływają, gośćie zresztą też. Miejsc do spacerów masa w którą stronę ma się tylko ochotę, pola, łąki, las, droga nad jezioro. Grzeczne psy mogą biegać luzem jak nasze, byle nie atakowały przez płot danieli, i nie zagryzały kur , które czasem uciekają z woliery.
Weterynarz najbliższy w Świdwinie ok. 18 km. Psy mogą przebywać wszędzie gdzie jego Poństwo, oczywiście zakładamy , że są dobrze ułożone i nie kradną gościom jedzenia z talerzy

  • Psia plaża / inne miejsce do pływania
  • Tereny do spacerów
  • Pies może przebywać w restauracji/stołówce
  • Możesz zabrać ze sobą więcej niż jednego psa
  • Pies może chodzić bez smyczy na naszym terenie
  • Weterynarz w okolicy

Okolice i atrakcje

Rawiczówka leży z dala od głównej drogi, pośród łąk, pól i pastwisk, lasów i jezior. Gdzie nie spojrzeć, tam przepiękne krajobrazy. Drzewa, kwitnące krzewy, kwiaty w ogrodzie i na łąkach, cudowne zapachy przyrody.

Jest to miejsce idealne dla osób, które cenią spokój i lubią ciekawą kuchnię gdzie smaki tradycyjnej lwowskiej kuchni wymieszały się z nutą orientu i francuskim wyrafinowaniem.

Atrakcje, to słodkie lenistwo, spacery do ciekawych miejsc w naszym lesie, kąpiele w jeziorze, możliwe wędkowanie za dodatkową opłatą w pobliskim kilkuhektarowym stawie, rowery, jazda konna na miejscu dla dobrych jeźdźców, lub z instruktorem w pobliskim zaprzyjaźnionym gospodarstwie.

Dalsze wycieczki to ciekawe Borne Sulinowo, które przez lata było miastem zamkniętym. Rządzili tu kolejno hitlerowcy i Sowieci. Nieco ponad 20 lat temu powróciło z niebytu. Borne kusi turystów przyrodą, historią i związanymi z nim zagadkami.

Poza tym wycieczka do Ogrodów Hortulus w Dobrzycy. Jest to kompleks ogrodów pokazowych tworzonych już od ponad 25 lat z miłości do natury i z potrzeby dzielenia się tym, co piękne z innymi. Ogrody Hortulus to unikatowe miejsce wypoczynku, rozrywki oraz edukacji przyrodniczej. Nie sposób opisać tu wszystkich ciekawych miejsc, naszym Gościom służymy radami na miejscu.

Dostępne pokoje

Dom z klimatem starego dworu, a w nim dla Gości trzy ze smakiem urządzone pokoje, każdy z łazienką.
Pokój pod Muszlą i Pokój pod Motylem dwuosobowe, z możliwością urządzenia spania dla trzeciej osoby
Pokój z Widokiem dla dwóch osób

Poza tym salon połączony z jadalnią, ganek i pięknie zielony i ukwiecony ogród i łąki otaczające siedlisko. Przez tą kameralność i otoczenie odnosi się wrażenie podróży w czasie i przestrzeni. Jakby do zupełnie innego świata.

Wyżywienie

Kuchnia to nasz konik. Serwujemy naszym Gościom, smakowitą domową kuchnię, opartą na ekologicznych produktach, własny drób, jaja, własne wędliny, warzywa i przetwory z własnego ogrodu, pyszne twarogi, nalewki. Jedyna rzecz, której w kuchni nie potrafimy, to podawać mało.

W dzisiejszych świecie, gdy coraz trudniej znaleźć czas w zabieganym życiu na wspólne posiłki z rodziną, na wolne smakowanie dobrego, zdrowego jedzenia, cieszenie się nowymi smakami, chcemy żeby nasi Goście poza odpoczynkiem w pięknym miejscu mogli w pełni korzystać z wszystkich pyszności, które oferuje nasze gospodarstwo. Na stół trafiają tylko własnoręcznie przez nas przygotowane dania. Posiłki się tu celebruje, zazwyczaj kończąc je kawą na tarasie.
Koszt posiłków to 75,00 zł. od osoby dziennie, nie wynajmujemy pokoi bez posiłków.
Do dyspozycji Gości jest stolik z kawą i herbatą dostępny cały dzień

Cennik

cena noclegu to 75,00 zł od osoby dziennie
Dzieci do lat dwóch jeżeli śpią z rodzicami i korzystają z posiłków Rodziców za darmo,dzieci do lat czterech śpiące z rodzicami, ale korzystające z posiłków 50,00 zł, dzieci do lat 9 zniżka 30 % na wyżywienie
Pies 20,00 zł dziennie

20,00 doba PLN / za psa

Kontakt z obiektem

Adres obiektu

Karsibór 24
78-316 Brzeżno
Polska