noclegi / hostele / województwo śląskie

Trafo Base Camp

hostele, pensjonaty

Co to za miejsce?

Dlaczego i skąd Trafo?
Ano przez przypadek oczywiście , jak to w życiu bywa..
W 2010 roku, poprzez zbieg dziwnych okoliczności, objęliśmy w posiadanie, funkcjonujący od wczesnych lat dziewięćdziesiątych w Podlesicach, w starym budynku GS, sklepik wspinaczkowy. I choć nie było to w naszych planach – wyremontowaliśmy budynek, który był w opłakanym stanie i przez trzy sezony prowadziliśmy dawny profil sklepiku. Kolejnym krokiem w historii było przejęcie w 2011 roku katowickiej, kultowej ściany wspinaczkowej Transformator. Od tego momentu zaczął kiełkować pomysł, by sklep w Podlesicach połączyć w jakiś sposób z katowicką ścianą-jako wysuniętą placówkę aktywności wspinaczkowej. Stąd też powstała nazwa TRAFO. We wrześniu 2012 roku ruszyły prace. Budynek GS-u został zburzony i na jego miejscu zaczęło powstawać dzisiejsze [Trafo Base Camp]. Wiosną 2014 roku ruszył sklep, w sierpniu pensjonat, w październiku knajpa i bulderownia. No i się zaczęło…..i trwa do dziś :)

ONA – Aldona Herbert. Mgr socjologii. Przez wiele lat prowadziła własne biuro turystyczne. Artystyczna dusza, skończona szkoła plastyczna. Joga i podróże. Kuchnia i pensjonat na jej głowie. Te wszystkie dania wege i vegan – to ona ! Toleruje jego wspinanie.

ON – Marcin Kwaśniewski. Mgr filozofii w zakresie psychologii. Ani dnia w wyuczonym zawodzie. Wspina się od 1983 roku. Współzałożyciel i w dalszym ciągu prowadzący firmę Milo of climbing. Instruktor wspinania sportowego, instruktor narciarstwa skiturowego i wysokogórskiego. Sklep, bulderownia, szkoła wspinania to jego zakres. Bufetowy, subiekt, recepcjonista. Toleruje jej filharmonie i muzea.

uDOGoodnienia

Terenów spacerowych jest mnóstwo jak wzrokiem sięgnąć.
Jeśli latem chcecie, żeby pies popływał, wybierzcie się nad zalew Kostkowice.

Uwaga: jeśli pies ma żółtą kokardkę, prosimy go nie dotykać.

  • Tereny do spacerów
  • Pies może przebywać w restauracji/stołówce
  • Możliwość zostawienia psa pod nieobecność właścicieli (w pokoju lub innym miejscu)
  • Możesz zabrać ze sobą więcej niż jednego psa
  • Miska dla psa
  • Woreczki czystości na miejscu

Okolice i atrakcje

Bulderownia to prawie 100 m2 ściany, rozmieszczone na 56 m2, przy wysokości 4,80 m. Wyposażenie w punkty zjazdowe i asekuracyjne, rysę z możliwoscią osadzania przyrzadów asekuracyjnych, różnorodne nachylenia, campus oraz w ścianę Moon`a pozwala nie tylko na prowadzenie kursów wspinaczkowych, ale i zajeć dla dzieci czy profesjonalnych treningów.

Jeśli chcielibyście spróbować wspinania lub w ferworze pakowania zapomnieliście sprzętu i dojdziecie (słusznie) do wniosku, że nie ma sensu kupowanie go tylko na ten jeden, bądź parę dni, [Trafo Base Camp] służy pomocą i oferuje wypożyczenie ekwipunku.
Posiadamy także parę rowerów, które można wypożyczyć, by pozwiedzać okolicę.

Dla gości pensjonatu zniżka 20%

W [Trafo Base Camp] dysponujemy całym sprzętem do wspinania sportowego i eksploracji jaskiń - linami dynamicznymi i statycznymi, pętlami, karabinkami zakręcanymi, przyrządami asekuracyjnymi, uprzężami, kaskami i butami. Jeśli nie chcesz kupować nowego sprzętu, badź zapomniałeś wziąć jakiegoś elementu z domu - służymy pomocą.

Dostępne pokoje

W pensjonacie [Trafo Base Camp] przygotowaliśmy dla Państwa 10 pokoi mogących łącznie pomieścić ok 30 osób.
Każdy pokój (poza jednym dwuosobowym) wyposażony jest we własną łazienkę.1 pokój „apartamentowy” - dwa pokoje 2-osobowe ze wspólną łazienką, korytarzykiem i balkonem ("DMM", "Gato");
3 pokoje 2-osobowe z łazienkami („Mammut”, „C.A.M.P”, "Black Diamond");
3 pokoje 3-osobowe z łazienkami („Milo”, „Saltic”, „Chillaz”);
1 pokój dwuosobowy („E9”,) z łazienką w korytarzu
1 pokój 4-6 osobowy z łazienką („Boreal”)Pokój „apartamentowy” traktowany może być jako całość, stanowiąc miejsce dla 4-5 osób lub osobno – jako dwa niezależne pokoje dwuosobowe.
W razie potrzeby np. w przypadku kursu / szkolenia pokój 3-osobowy „Chillaz” może zostać połączony z pokojem 4-6-osobowym „ Boreal” w jeden moduł z osobnym wejściem.

W każdym pokoju znajdziecie suszarkę do włosów, czajnik bezprzewodowy, herbatę, kubki, ręczniki, mydełka, dodatkowe koce i lampki nocne. Nie znajdziecie za to ani telewizorów, ani radioodbiorników.

Do dyspozycji gości, na piętrze hotelowym znajduje się również salka konferencyjno-szkoleniowa z pełnym wyposażeniem multimedialnym, która idealnie nadaje się do prowadzenia wykładów, kursów, szkoleń, czy warsztatów jogi.

Wyżywienie

Knajpa

Nazwalismy ją [knajpa] ponieważ z założenia ma to być miejsce NIE formalnych spotkań, których przeciwieństwo sugerowałoby miano "restauracji".
Nie jest to też "bar" czy "pub"...

...nasza [knajpa] to po prostu knajpa!
Taka, w której możecie napić się kawy, wypić zawierciańskie piwo albo lampkę regionalnego wina, ale też zjeść śniadanie lub posiłek po całym dniu.

To idealne miejsce, by po prostu poplotkować ze znajomymi.

W naszym - codziennie zmienianym - menu zapraszamy na specjały kuchni wegetariańskiej i wegańskiej i mięsnej.

Wyżywienie na miejscu

Cennik

Ceny pobytu:
jedna noc:
150 zł/pokój dwuosobowy z łazienka w korytarzu
160 zł/pokój dwuosobowy
240 zł/pokój trzyosobowy
320 zł/pokój apartament
320-480 zł/pokój w pokoju 4-6-osobowym

W cenie pobytu wliczone jest śniadanie

Rezerwacje weekendowe tylko w pakiecie piątek-niedziela.

Przyjmujemy także gości ze zwierzętami, za dodatkową opłatą 10 zł/zwierzę/dobę.

Doba hotelowa rozpoczyna się o godz. 16.00, a kończy o godz. 12.00 dnia następnego. Szczegółowe warunki pobytu znaleźć można w regulaminie.

Pokój „apartamentowy” traktowany może być jako całość, stanowiąc miejsce dla 4-5 osób lub osobno – jako dwa niezależne pokoje dwuosobowe.
W razie potrzeby - pokój 3-osobowy „Chillaz” może zostać połączony z pokojem 4-6-osobowym " Boreal" (np. w przypadku kursu / szkolenia).

Do dyspozycji gości, na piętrze hotelowym znajduje się również salka konferencyjno-szkoleniowa, z telewizorem i nagłośnieniem.

Oferujemy także krytą [bulderownię] wysokości 4.80m i powierzchni ścian ponad 100m2, mieszczącą się na parterze naszego budynku.
Cena za wstep -10.00zł;
Goście pensjonatu- wstęp wolny:)

Przygotowanie i udostępnienie ogniska - 50zł
Organizacja kolacji grillowej - od 15zł do ..... :)

Wszystkie podane ceny są cenami brutto.

10 PLN / za psa

Kontakt z obiektem

Adres obiektu

Podlesice 79
42-425 Kroczyce
Polska

Obozy, wydarzenia i promocje

  • Znasz nocleg przyjazny psom, którego nie ma w naszej bazie? Poleć go innym!

  • Połącz wypoczynek i szkolenie Twojego czworonoga - zapisz się na wakacje z Demo Dog