noclegi / campingi/glampingi / województwo dolnośląskie

Vegan House

campingi/glampingi

Co to za miejsce?

Vegan House to pierwszy glamping z namiotami sferycznymi Dolnym Śląsku. Jesteśmy też jedynym w Polsce całkowicie wegańskim miejscem. Oferujemy nocleg w ogrzewanych namiotach z widokiem na masyw Śnieżnika. W okolicy nie ma także żadnej agroturystyki, skupionej na przyjmowaniu wegan.

Jesteśmy położeni w południowej części Kotliny Kłodzkiej w małej, spokojnej i cichej wsi Nagodzice, z dala od miasta, bez tłumów, blisko lasu. Na terenie Vegan House są tylko 4 namioty oddalone od siebie 20 metrów. Do ośrodka należą 3 ha terenu zielonego, gdzie każdy może znaleźć własną, spokojną oazę.

Posiłki przygotowujemy sami i zanosimy bezpośrednio do namiotów.
Pomieszczenie z sauną jest rezerwowane na wyłączność.

uDOGoodnienia

Nie pobieramy dodatkowych opłat za zwierzęta. Na terenie jest strumyk w którym pies może się ochłodzić. W okolicy są liczne ścieżki i duży teren gdzie można z psem wyjść na spacer.

 • Plaża lub inne miejsce gdzie psy mogą się wykąpać
 • Tereny do spacerów
 • Brak dodatkowej opłaty za psa
 • Pies może przebywać w restauracji/stołówce
 • Możliwość zostawienia psa pod nieobecność właścicieli (w pokoju lub innym miejscu)
 • Możesz zabrać ze sobą więcej niż jednego psa
 • Pies może chodzić bez smyczy na naszym terenie
 • Sylwester bez fajerwerków

Okolice i atrakcje

Okoliczne pasma górskie, liczne zabytki oraz nadal mała ilość turystów w porównaniu do innych części kraju, dają możliwość organizacji niezapomnianych, samotnych wycieczek.

W okolicy Vegan House znajdziecie piękne tereny, a także wyjątkowe zabytki. Goszcząc w Vegan House możecie odwiedzić Park Narodowy Gór Stołowych i Góry Orlickie.

Możecie zjeść wegańskie śniadanie, założyć buty i ruszyć szlakiem na Śnieżnik, wejść na szczyt i wrócić na wegańską kolację. Poza śnieżnikiem w zasięgu spaceru znajduje się też Zamek Międzylesie, a pół godziny pociągiem od Vegan House potężna Twierdza Kłodzko. Jeśli naprawdę lubicie zwiedzać stare fortyfikacje, to musicie zobaczyć też Twierdzę Srebrna Góra.

W zasięgu spaceru od Vegan House znajduje się zamek w Międzylesiu oraz basen miejski w Międzylesiu. Całodniową pieszą wędrówkę możecie urządzić sobie na masyw Śnieżnika, który wyrasta z drugiej strony doliny, nad którą znajduje się Vegan House.

Jeśli macie rowery, to możecie urządzić sobie jednodniową wycieczkę do Kłodzka. Tam poza jedną z najpiękniejszych starówek w Polsce możecie zwiedzić wielką Twierdzę Kłodzko. Możecie też pojechać na jednodniową wycieczkę do Parku Narodowego Gór Stołowych lub w Góry Orlickie. Przypedałować pod Szczelińcem i wrócić do nas na rowerze lub pociągiem z Kłodzka.

Najbliższa stacja kolejowa znajduje się pół godziny spacerem od Vegan House. Pociągi do Kłodzka kursują co godzinę – dwie, więc możecie bez problemu planować zarówno przyjazd do nas jak i wycieczki do Kłodzka, Kamieńca Ząbkowickiego, Ząbkowic Śląskich, w Góry Sowie albo nawet do Czech! Z Vegan House do czeskiej granicy jest tylko dziesięć kilometrów! Koleje Dolnośląskie oferują bezpośrednie i tanie połączenia kolejowe z Międzylesia do Lichkov, Mladkov czy Usti nad Orlici.

Zabierzcie rowery i mapę tras rowerowych, których w Kotlinie Kłodzkiej jest mnóstwo i cieszcie się aktywnym wypoczynkiem w pięknej scenerii.

Dostępne pokoje

Przyjedź do Vegan House na wakacje pod namiot sferyczny.

Każdy namiot wyposażony jest w meble, klimatyzator i łazienkę. W naszych namiotach znajdziesz więc pełnowymiarowe, dwuosobowe łóżko, lodówkę, kabinę prysznicową i toaletę. Dodatkowo każdy namiot posiada wielkie okno panoramiczne przez które możesz podziwiać góry. Okno panoramiczne zajmuje cały przód namiotu, który skierowany jest na masyw Śnieżnika. Wyobraź sobie jak siedzisz w wygodnym fotelu z kubkiem herbaty, albo kieliszkiem wina i chłoniesz piękno gór. Możesz też położyć się na platformie namiotu, zgasić światło i w absolutnej ciszy podziwiać gwiazdy.

Nasze namioty są ogrzewane i chłodzone klimatyzacją, mają tez kominki. Namiot to nie jest pokój hotelowy. W każdym namiocie mamy ciepłą pościel, wygodne łóżko z grubym materacem a w prysznicu jest gorąca woda. Jeśli odpowiednio zadba się o utrzymanie temperatury w namiocie nawet w dni zimowe przy minusowych temperaturach na zewnątrz można utrzymać temperaturę powyżej 20 stopni. Wypicie gorącej kawy o poranku w namiocie otoczonym śniegiem lub może być bezcenne :)

Wyżywienie

Posiadamy własną kuchnię i małą restaurację. Serwujemy posiłki przygotowane tylko z produktów roślinnych. W naszym menu są tradycyjne dania kuchni polskiej, w wersji wegańskiej.

W każdym namiocie do dyspozycji Gości jest w pełni wyposażony aneks kuchenny.

Aneks kuchenny
Wyżywienie na miejscu

Cennik

Cena za 1 noc w namiocie, obejmującą śniadanie dla 2 osób, dostęp do sauny bez limitu i drewno do kominka to 560 zł. Minimalny czas pobytu to 2 noce.

PLN / za psa (za dobę)

Kontakt z obiektem

Adres obiektu

35
57-530 Nagodzice
Polska

Obozy, wydarzenia i promocje

 • Psy nocują tam bez opłat – sprawdź domek na wyłączność na Mazurach

 • Czerwone Żagle- klimatyczne miejsce nad Bałtykiem

 • Rodzinne ferie zimowe z czworonogiem w Moim Miejscu - tygodniowy pobyt dla 4 osób już od 2295 zł!

 • Znasz nocleg przyjazny psom, którego nie ma w naszej bazie? Poleć go innym!