noclegi / agroturystyka / województwo dolnośląskie

W Cieniu Słońca

agroturystyka

Co to za miejsce?

Uwielbiam podróże ale takie, w których sam decyduję, gdzie się zatrzymam i kiedy. Kocham góry ale z dala od zatłoczonych szlaków. Lubię mieć wiatr we włosach i w pełnych żaglach. Góry, w których mieszkam od kilkunastu lat stały się moją pasją i chętnie się nią dzielę ze swoimi gośćmi.

Nasz projekt rozpoczął się w 1998 roku, stare siedlisko, w którym jest realizowany, założone zostało w 1698 roku - od tego czasu wiele się zmieniło, jednak urok i klimat otaczających gór pozostaje niezmienny.

Radomice są małą wioską położoną w Parku Krajobrazowym Doliny Bobru, na Wzgórzach Radomickich, z których rozciąga się fantastyczna panorama na całe Sudety Zachodnie wraz z przedgórzem sudeckim. Karkonosze, Góry i Pogórze Izerskie, Góry Kaczawskie, Rudawy Janowickie, z naszego siedliska cała ta kraina jest w zasięgu jednodniowych wycieczek samochodowych, rowerowych bądź pieszych. Skrzyżowanie kultur - tygiel etniczno-kulturowy, takie określenia nasuwają się przy bliższym spojrzeniu na historię, sztukę i architekturę tego regionu. Miasta, miasteczka, wsie i osady zagubione w dolinach i na wzgórzach, każde z nich może opowiedzieć własną historię a otaczające góry i skały pobudzają wyobraźnię o najstarszych dziejach Ziemi.

uDOGoodnienia

Duży (ok 5000 m2), ogrodzony teren wokół domu jest wspaniałym miejscem dla naszych czworonożnych Gości a ich właścicielom daje duży komfort przy porannych i wieczornych spacerkach.
Poza naszym siedliskiem tereny spacerowe właściwie nie mają już żadnych ograniczeń, można wyjść na całodzienny spacer i wrócić z usatysfakcjonowanym psiakiem i głową pełną wrażeń.
W dolinie, miłośnikom kąpieli, wody Bobru przyniosą ukojenie w letnie, upalne dni.

  • Teren posesji ogrodzony
  • Tereny do spacerów
  • Pies może przebywać w restauracji/stołówce
  • Możesz zabrać ze sobą więcej niż jednego psa
  • Pies może chodzić bez smyczy na naszym terenie

Okolice i atrakcje

Tereny Sudetów Zachodnich eksploruję od 20 lat i właściwie co roku odkrywam nowe miejsca.

Dolina Bobru, Kotlina Jeleniogórska zwana Doliną Pałaców i Ogrodów, Rudawy Janowickie, Karkonosze, Góry i Pogórze Izerskie, Góry i Pogórze Kaczawskie, to naprawdę teren, na którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Ponieważ nasi Goście najczęściej przyjeżdżają jedynie na kilka dni, polecam im aby porzucili samochody na parkingu ruszyli na piechotę. Zapora Pilchowicka oddalona od nas o 5 km, to wielka, spektakularna budowla hydrotechniczna z początków ubiegłego stulecia, która spiętrza wody Bobru, tworząc malownicze Jezioro Pilchowickie, na którym można korzystać ze sprzętu wodnego włącznie z niewielkimi jachtami śródlądowymi.

Tuż za domem, powyżej łąki, rozciągają się Wzgórza Radomickie, z których mamy fantastyczne, rozległe panoramy na całe Sudety Zachodnie i Przedgórze Sudeckie.
Kilkukilometrowy spacer tymi wzgórzami doprowadzi nas do Wojciechowa, w którym możemy się zatrzymać na obiad i piwo w Zajeździe Wojciechów. Grzbietem Wzgórz Radomickich wiedzie pielgrzymkowy szlak Św. Jakuba do Santiago de Compostella.

Zielonym szlakiem zamków piastowskich, przechodząc przez najwyższe wzniesienie w okolicy - górę Wietrznik z rozległymi panoramami Gór Kaczawskich i ich wulkanicznych stożków, dojdziemy na Górę Zamkową nad Wleniem, na której wznosi się jedna z najstarszych murowanych budowli w Polsce - Zamek Lenno. W Cafe Lenno u podnóża zamku, w pałacu możemy wypić kawę i skosztować pysznych domowych ciast.

Osobiście uwielbiam i polecam eksplorację tych terenów na rowerze. W samych Radomicach zajrzeć możemy do dawnego kamieniołomu wapienia i/lub odwiedzić zabytkowy kościółek ŚŚ Jakuba i Katarzyny Aleksandryjskiej. Dowiedziałem się tego niedawno od Gości, że również miłą i atrakcyjną niespodzianką dla nich jest ... nasz domowy księgozbiór, którym dzielę się z największą radością.

Dostępne pokoje

Nasze siedlisko to stary, odrestaurowany dom, w którym mnóstwo jest kamienia, drewna i tynków z gliny oraz ciekawych historii i szacunku do natury.

Dla Gości przygotowane mamy trzy pokoje. Wszystkie z łazienkami, na pierwszym i drugim piętrze.

Pierwszy z nich to duży pokój typu studio z aneksem kuchennym, a w nim:
- baaardzo duże łóżko dwuosobowe i dostawka dla jednej osoby,
- okno na południe
- widok na panoramę Karkonoszy

Drugi pokój ma:
- okna na wschód
- duże łóżko podwójne i jedno pojedyncze.

Trzeci pokój to kameralna dwójeczka, a w nim:
- dwa pojedyncze łóżka
- widok na góry


Na parterze mamy wspólny, duży pokój dzienny z aneksem kuchennym, który jest dla naszej rodziny pokojem dziennym i miejscem w którym spędzamy większość czasu, ale zapraszamy do niego naszych Gości. Można z niego swobodnym krokiem, z kieliszkiem wina lub kubkiem herbaty wyjść na jeden z dwóch tarasów - jeden przy południowej ścianie - niezadaszony i drugi od strony zachodniej z zadaszeniem. W ogrodzie mamy wygodne miejsce z ławami, w którym można rozpalić ognisko.

Doceniamy i szanujemy środowisko, w którym żyjemy dlatego staramy się o nie dbać: segregujemy śmieci, świadomie korzystamy z wody, którą czerpiemy z przydomowej studni oraz z energii elektrycznej. O uszanowanie tych zasad prosimy również naszych Gości.

Wyżywienie

Jesteśmy śniadaniolubni i mamy predyspozycje do serwowania dobrych początków dnia.

Gwiazdą poranną jest nasz własny chleb żytni na zakwasie. Można go właściwie zjeść z samym masłem, ale na śniadaniowym stole jest jeszcze parę innych rzeczy wartych posmarowania.

Znajdziecie u nas kuchnię bezmięsną (z wyjątkiem ryb), ale chętnie gotujemy dania wegańskie. Jeśli chcecie spróbować naszej kuchni popołudniowej - koniecznie dajcie wcześniej znać.

Jeśli jednak wolicie gotować samemu - nasza kuchnia stoi otworem.
Jeśli zaś jesteście kulinarnymi turystami - jest w okolicy kilka dobrych adresów. W najbliższej okolicy z miejsc, w których można smacznie zjeść i miło spędzić czas polecamy "Pasję" w Gryfowie Śląskim lub "Kuźnię" w Lwówku Śląskim.

Cennik

Pokój dwuosobowy (dla dwóch osób) 120 zł/dobę; 140 zł/dobę (długie weekendy, Sylwester i święta)
Pokój dwuosobowy (dla jednej osoby) 80 zł/dobę; 100 zł/dobę (długie weekendy, Sylwester i święta)
Pokój 3-osobowy i studio dla 3 osób 180 zł/dobę; 210 zł/dobę (długie weekendy, Sylwester i święta)
Pokój 3-osobowy i studio dla 2 osób 140 zł/dobę; 170 zł/dobę (długie weekendy, Sylwester i święta)
Pokój 3-osobowy i studio dla jednej osoby 100 zł/dobę; 130 zł/dobę (długie weekendy, Sylwester i święta)
Cena za psa 15 zł/dobę
Śniadanie 25 zł

15 PLN / za psa

Kontakt z obiektem

Adres obiektu

Radomice 16
59-610 Radomice
Polska