noclegi / pensjonaty / województwo śląskie

Willa Słoneczna

pensjonaty

Co to za miejsce?

Nasz obiekt to duży, przestronny, nietuzinkowy pensjonat z własną restauracją, kawiarnią i zadaszonym atrium.

Rozplanowanie budynku sprzyja obserwacjom przyrody – każdy z pokoi stanowi oddzielne mieszkanie z bezpośrednim wejściem z balkonu. Dzięki temu do pokojów zamiast dźwięków klatki schodowej, docierają dźwięki natury. Cisza, spokój, przestrzeń i wiejski klimat.

Dzięki położeniu z dala od zabudowy miejskiej można poczuć dużą swobodę. Do dyspozycji oddajemy obszerną łąkę, która daje olbrzymie możliwości. Tutaj mogą odbywać się rozgrywki sportowe, zajęcia plastyczne, plenery malarskie i fotograficzne, gry w klasy czy puszczenie latawców, można również odpoczywać na leżakach, czy zjeść "śniadanie na trawie" w formie pikniku.

Piękny widok po przebudzeniu gwarantowany!

uDOGoodnienia

Miejsce z rozległą łąką gdzie możesz szaleć ze swoim psem do woli. Okolica cudowna do spacerów, jeśli lubisz biegać, zabierz na przebieżkę psa!

  • Tereny do spacerów
  • Możesz zabrać ze sobą więcej niż jednego psa
  • Pies może chodzić bez smyczy na naszym terenie
  • Miska dla psa
  • Woreczki czystości na miejscu

Okolice i atrakcje

Na początku jest taki krajobraz, że człowiek chcąc nie chcąc zdrowiej oddycha. Rozlewiska, rzepakowe pola, majaczące na horyzoncie wzgórza i przestrzeń taka, że dorośli ludzie mają ochotę tarzać się po zielonych pagórkach razem z dziećmi.

A dla dzieci głównie powstaliśmy. Wykorzystujemy ogromną przestrzeń do biegania, 300- letnie dęby do wspinania i rzekę Knajkę do moczenia nóg. Stworzyliśmy plac zabaw, inspirując się tym skandynawskim, najlepszym na świecie. Ale nawet Skandynawia nie ma dla dzieci tego, co ma Dębowiec.

Bogactwem Dębowca są zalegające na głębokości ponad 500 m pod ziemią wyjątkowo bogate złoża solankowe. Udowodniono, że tutejsze powietrze działa lepiej od tego nadmorskiego! Nasze solanki są biologicznie czyste i zawierają wielokrotnie większą mineralizację (np. jodu w 1 litrze jest prawie 20 razy więcej niż w Bałtyku). W 2014 roku centrum Dębowca (spokojny spacer z Willi ­ ok. 25 min) została udostępniona do użytku zdrowotna tężnia solankowa, która przyciąga rzeszę turystów, zarówno z regionu, kraju, jak również z zagranicy. Inhalacja w tężni solankowej pozytywnie wpływa na zdrowie oraz witalność w każdym wieku.

Projektując pensjonat, chcieliśmy pokazać Państwu jak najwięcej uroków tego miejsca. Usytuowaliśmy Willę Słoneczną wśród rozlewisk i pól, by każdy gość mógł poczuć tę wspaniałą przestrzeń i sycić oczy panoramą Pogórza Cieszyńskiego. Rozplanowanie budynku sprzyja obserwacjom przyrody – każdy z pokoi stanowi oddzielne mieszkanie z bezpośrednim wejściem z balkonu. Dzięki temu do pokojów zamiast dźwięków klatki schodowej, docierają dźwięki natury. Cisza, spokój, przestrzeń i wiejski klimat zachęcają do aktywności na świeżym powietrzu.

Dostępne pokoje

Dla naszych Gości mamy 42 miejsca noclegowe w klimatycznych pokojach jedno-, dwu-, cztero- oraz apartamentach rodzinnych z aneksem kuchennym. Możemy zaoferować również 8 miejsc dla osób niepełnosprawnych (prosimy o wcześniejszą informację).

Wszystkie pokoje posiadają własną łazienkę. Wyposażone są w internet bezprzewodowy oraz ręczniczki. Nasi goście mogą korzystać z bezpłatnego parkingu.

Wyżywienie

Dla gości proponujemy pyszne śniadania, istnieje również możliwość domówienia dodatkowego wyżywienia w naszej restauracji.

Cennik

Ceny za nocleg rozpoczynają się od 65 zł/os.

10 PLN / za psa

Kontakt z obiektem

Adres obiektu

ul. Słoneczna 16
43-426 Dębowiec
Polska