noclegi / agroturystyka / województwo warmińsko-mazurskie

Witamy w Sasku Małym na Mazurach. Pensjonat. Jazdy konne. Apartamenty.

agroturystyka, pensjonaty, apartamenty

Co to za miejsce?

Noclegi w dwóch budynkach w centrum malowniczej, XVII-wiecznej mazurskiej wsi Sasek Mały. Przygotowaliśmy dla Państwa 50 miejsc noclegowych. Oferujemy pokoje oraz apartamenty rodzinne. Wszystkie są wyposażone w łazienki z prysznicami.

Odpocznij blisko lasu i naszego spokojnego jeziora!

Gospodarujemy na około 500 ha, od 1998 roku. Mamy atest nr 100 Polskiego Towarzystwa Rolnictwa Ekologicznego. Ziemia, to głównie użytki zielone – 300 ha, około 100 ha to grunty orne (uprawiamy owies, żyto, grykę), reszta to nieużytki i lasy.

Mamy 200 krów razem z przychówkiem , zachęcamy do degustacji przetworów wyprodukowanych z naszego mleka.

Naszą miłością są konie, a w związku z tym, biega ich ponad 60. Są głównie rasy wielkopolskiej, trakeńskiej i szlachetnej półkrwi. Większość z nich sami układamy do jazdy konnej i powożenia, klaczki są wyłącznie do stada na matki, a wałachy sprzedajemy. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia tego zakątka, któremu poświęcamy część naszego życia.

uDOGoodnienia

Do naszego gospodarstwa przylega jezioro: jest tam dzika plaża, gdzie psy mogą się kąpać. Mnóstwo lasów i innych terenów do spacerów z psem.

Jeden dom (z apartamentami) jest ogrodzony - tam psy mogą biegać luzem.

W mieście (12km od gospodarstwa) znajduje się kilka gabinetów bardzo dobrych weterynarzy.

Prosimy o wcześniejsze uzgodnienie przyjazdu z psem.

 • Teren posesji ogrodzony
 • Plaża lub inne miejsce gdzie psy mogą się wykąpać
 • Tereny do spacerów
 • Możliwość zostawienia psa pod nieobecność właścicieli (w pokoju lub innym miejscu)
 • Możesz zabrać ze sobą więcej niż jednego psa
 • Pies może chodzić bez smyczy na naszym terenie
 • Miska dla psa
 • Weterynarz w okolicy
 • Sylwester bez fajerwerków
 • Obiekt na wyłączność

Okolice i atrakcje

Nasze gospodarstwo jest położone nad samym jeziorem Sasek Mały, wsrod lasów.

Można w nieskończoność spacerować i kąpać się w jeziorze. Nie ma u nas czasu na nudę - oferujemy następujące atrakcje:

JAZDA KONNA

Naszą pasją są konie. Mamy ich ponad 50: wielkopolskich, trakeńskich i szlachetnej półkrwi. Są zrównoważone, dobrze ułożone i przystosowane do pracy w rekreacji. Dbamy o nie, zapewniając nie tylko pastwiska, stajnię, siano i paszę, opiekę weterynaryjną i kowala, ale również… wysyłamy je na urlop.

Nasze konie to doceniają i odwdzięczają się cierpliwie pracując z jeźdźcami na placu, a najchętniej radośnie galopując po leśnych duktach.

Tereny wokół Sasku Małego są stworzone do jazdy konnej – rozległe lasy, liczne jeziora, rzeki i łąki o miękkim podłożu. Po całej okolicy można poruszać się zupełnie swobodnie i bezpiecznie, ruch samochodowy jest znikomy, a bliskość wody oraz widoki czynią nasze miejsce zupełnie wyjątkowym.

KAJAKI

Pływanie kajakami to zdrowa i jednocześnie miła forma aktywnego wypoczynku. Po uzgodnieniu telefonicznym dysponujemy dowolną liczbą kajaków dwuosobowych. Pływamy w bliskiej okolicy naszego pensjonatu – na jeziorze Sasek Mały i rzece Sawicy. Nasz ośrodek może stać się jednocześnie bazą wypadową na spływy Omulwią i Sawicą.

ROWERY

Przez wieś przebiega oznaczony szlak rowerowy. Piękna okolica, lasy z mnóstwem nieuczęszczanych duktów leśnych to idealne miejsce na rodzinną wycieczkę rowerową. Rower najlepiej zabrać własny, ewentualnie pożyczyć we wsi. Przy zamówieniach grupowych korzystamy z profesjonalnej wypożyczalni.

GOTOWANIE

Naszych gości zapraszamy do wspólnego gotowania w naszej kuchni. Do przyrządzenia potraw wykorzystujemy dary natury z okolicznych lasów: jagody, poziomki lub maliny. Jesienią wieczorami smażymy rano zebrane grzyby.

KULIGI

Zimą zapraszamy na kuligi. Jest to doskonała zabawa nie tylko dla dzieci szkolnych ale i dla dorosłych. Może to być niebanalny weekend z romantycznym kuligiem z pochodniami lub zabawa ze znajomymi. Dla chcących zabawić się dłużej po kuligu ognisko z kiełbaską i bigosem (żurek, grochówka – do wyboru).

Dostępne pokoje

Noclegi w dwóch budynkach w centrum malowniczej, XVII-wiecznej mazurskiej wsi Sasek Mały. Przygotowaliśmy dla Państwa 50 miejsc noclegowych. Oferujemy pokoje oraz samodzielne apartamenty rodzinne z w pełni wyposażoną kuchnia . .Posiłki podajemy w przytulnej jadalni, a do dyspozycji Gości są też dwie sale kominkowe, dwa tarasy, plac zabaw dla dzieci oraz własne siedem hektarów nad jeziorem. Wszystko to sprzyja doskonałemu i urozmaiconemu wypoczynkowi.

Wyżywienie

Gościom proponujemy całodzienne wyżywienie. Śniadania i kolacje są w formie szwedzkiego stołu. Naszym zwyczajem jest poobiednia kawa i herbata przy domowym cieście.

Nasza kuchnia słynie z wybornego jedzenia. Podawane dania oparte są przede wszystkim na produktach z własnego ekologicznego gospodarstwa. Goście mogą u nas spróbować własnego wyrobu szynek, kiełbas, pasztetów, konfitur, mleka, twarogu, miodu.

Nie brak na stole sezonowych darów natury, w które obfitują otaczające Sasek lasy. Serwujemy jagody, maliny, jeżyny, a jesienią zebrane rankiem grzyby w różnej postaci. Bliska jest nam idea slow food.

Aneks kuchenny
Wyżywienie na miejscu

Cennik

NOCLEGI W SEZONIE I W WEEKENDY

Nocleg w głównym budynku 80 – 120 zł
Nocleg do 9 lat na antresoli 40 – 45 zł
Nocleg u Gospodarzy 80 zł
Dzieci do 3 lat – nocleg i wyżywienie Bezpłatnie

NOCLEGI POZA SEZONEM
Nocleg w głównym budynku 70 – 120 zł
Nocleg do 9 lat na antresoli 35 – 40 zł
Nocleg u Gospodarzy 70 zł
Dzieci do 3 lat – nocleg i wyżywienie Bezpłatnie

WYŻYWIENIE W SEZONIE
Całodzienne Wyżywienie 110 zł
Dzieci do 9 lat 55 zł
Śniadanie 40 zł
Dzieci do 9 lat 20 zł
Obiad 40 zł
Dzieci do 9 lat 20 zł
Kolacja 30 zł
Dzieci do 9 lat 15 zł

WYŻYWIENIE POZA SEZONEM
Całodzienne Wyżywienie 100 zł
Dzieci do 9 lat 50 zł
Śniadanie 40 zł
Dzieci do 9 lat 20 zł
Obiad 40 zł
Dzieci do 9 lat 20 zł
Kolacja 30 zł
Dzieci do 9 lat 15 zł

40 PLN / za psa (za dobę)

Kontakt z obiektem

Adres obiektu

Sasek Mały 14
12-100 Sasek Mały
Polska

Obozy, wydarzenia i promocje

 • Zrelaksuj się z psem w sercu natury - pobyt z wyżywieniem nad samym jeziorem! :)

 • Klimatyczne Czerwone Żagle z dbałością o ludzi i zwierzęta. Spokój i cisza, dobra atmosfera i serdeczność.