noclegi / agroturystyka / województwo podkarpackie

Zagroda Balbiny

agroturystyka, domki letniskowe i domy

Co to za miejsce?

Witajcie w gospodarstwie agroturystycznym Zagroda Balbiny

Zapraszamy wszystkich lubiących świergot ptaków, zapach ziół, sąsiedztwo pasących się saren, popiskujących myszy oraz kontakt z naturą do spędzenia czasu w Naszej Zagrodzie – magicznym miejscu ulokowanym w uroczym zakątku Roztocza. Nasza Zagroda to miejsce dla każdego. Klimatyczne, nastrojowe, koi dusze swoją atmosferą.

U Nas obudzą Was odgłosy lasu. Poranna kawa wypita w ciszy i spokoju na tarasie to dopiero początek miłego dnia a potem wszystko na co macie ochotę: przejażdżka na rowerach, spacer po lesie, wyprawa nad rzekę, lepienie garnków w pracowni garncarskiej, kąpiele w pobliskim zalewie.

Obiad podany w regionalnych glinianych misach, deser i leniwy odpoczynek. Wieczorem ognisko, oglądanie nocnego nieba przy kieliszku Naszej domowej nalewki i rozmowy.

Oryginalne i niepowtarzalne w swym wyglądzie chatki wraz z wyposażeniem to dzieło Naszych rąk. Zostały przygotowane i urządzone z myślą o Was Drodzy Goście, tak aby cieszyły oczy i duszę, dawały odskocznię od codzienności zapewniając komfort i wygodę.

Jeśli cenicie sobie ciszę i spokój, możliwość wsłuchania się we własne myśli poprzez kontakt z naturą to Zagroda jest miejscem idealnym na wypoczynek właśnie dla Was. Miejsce to zadowoli wszystkich Naszych Gości. Rodziny z Dziećmi, Samotników, Szanownych Seniorów, grzybiarzy, wędkarzy, piechurów, aktywnie uprawiających sport, miłośników nordic walking.

Z wielką przyjemnością gościmy czworonożnych członków rodzin, na których czeka tu raj do spacerów i biegów.

P.S. Drodzy Goście, proszę weźcie pod uwagę, że Zagroda znajduje się w lesie: myszy, polne robaczki, muchy czy komary etc. to natura, nie jesteśmy w stanie ale przede wszystkim nie chcemy jej zmieniać.

uDOGoodnienia

Przyjmujemy psy każdego rozmiaru i w każdych ilościach :) Pobyt psa jest darmowy.

Nasz teren nie jest ogrodzony, ale psy mogą poruszać się po nim bez smyczy. Zaraz obok znajdziecie przeogromny, zupełnie pusty las, gdzie nie spotkacie ani tłumu turystów, ani rowerzystów. Można iść tak cały dzień, a nawet kilka dni :) Przed nami znajduje się nieruchliwa ulica, a dalej 3 hektary łąki do wybiegania się z psami. 500 metrów od Zagrody znajdziecie rzekę, gdzie można przekąpać psa.

  • Tereny do spacerów
  • Brak dodatkowej opłaty za psa
  • Możliwość zostawienia psa pod nieobecność właścicieli (w pokoju lub innym miejscu)
  • Możesz zabrać ze sobą więcej niż jednego psa
  • Pies może chodzić bez smyczy na naszym terenie

Okolice i atrakcje

Atrakcje dla Dzieci

Przejażdżki na Kucyku – Cały Rok
mini zoo – zwierzęta gospodarskie (dostępne tylko w okresie letnim)
kino letnie (dostępne tylko w okresie letnim)
piaskownica
budowanie zamków z piasku
książki
zabawki
kolorowanki, kredki
oponowy gaj

Atrakcje
Roztocza i okolicy

Biłgoraj

Miasto jest węzłem dziewięciu szlaków turystycznych. Oprócz Muzeum Regionalnego i skansenu „Zagroda Sitarska”, gdzie można oglądać XIX wieczne budowle drewniane, kryte gontem lub słomą, o konstrukcji zrębowej, turyści mogą zobaczyć 3 zabytkowe kościoły: XVII wieczne neobarokowy kościół pw. Trójcy Świętej Wniebowzięcia NMP, XVII wieczny Kościół pw. św. Jerzego oraz Franciszkański zespół po klasztorny – kościół z początku XX w., nieczynny klasztor, dzwonnicę, kaplicę w miejscu objawienia się św. Marii Magdaleny. Charakterystyczne dla miasta są liczne kapliczki i krzyże przydrożne, zarówno zabytkowe jak i współczesne. Mieszkańcy zapraszają na tradycyjne dania: „piróg biłgorajski”, robiony z kaszy gryczanej, sera i ziemniaków oraz „żurawinówka biłgorajska” – mocny, tradycyjny alkohol wyrabiany ze spirytusu, cukru oraz zbieranych późną jesienią żurawin.

Ulanów

Miasto położone u ujścia Sanu i Tanwi stawowi ośrodek turystyczno wypoczynkowy, stolica flisactwa. Można tu zobaczyć XIX wieczne drewniane domy, Kirkut z początku XVIII wieku, zabytkowy Kościół parafialny pw. św. Trójcy z XVII wieku. Wnętrze Kościoła ozdobione jest polichromią z elementami iluzjonistycznej architektury pochodzącej zapewne z XVIII. Kolejnym zabytkowym obiektem jest Kościół parafialny pw. św. Jana Chrzciciela i św. Barbary z wnętrzem udekorowanym XVIII figuralną polichromią. Atrakcją turystyczną miasta są czerwcowe dni flisactwa, spływy kajakowe oraz ścieżki konne, rowerowe i piesze.

Rudnik nad Sanem

Jedno z dwóch najważniejszych ośrodków wikliniarstwa w kraju. Rudnik oferuje szkolenia wikliniarskie, ścieżki rowerowe i piesze. Dużą popularnością cieszy się oferta myśliwska. Turyści mogą zobaczyć zabytkowy XVIII wieczny budynek dawnego leśnictwa, budynek młyna i elektrowni, barokową figurę św. Jana Nepomucena, zespół dworsko-pałacowy hrabiów Tarnowskich pochodzący z przełomu XIX i XX wieku, Kościół św. Trójcy z pierwszej połowy XX wieku oraz cmentarz wojenny z czasów I wojny światowej. W czerwcu organizowane są dni wikliniarstwa.

Sandomierz

Miasto położone nad Wisłą na siedmiu wzgórzach (zwane czasem „małym Rzymem”). Przez miasto przechodzą trzy szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Turyści mogą zobaczyć zabytkowy Wąwóz św. Królowej Jadwigi, który jest wypłukany przez wody w pokładach lessowych. Inną atrakcją turystyczną są Góry Pieprzowe, zbudowane z łupków kambryjskich, wypiętrzone 500 milionów lat temu – rezerwat geologiczno przyrodniczy Stare Miasto Sandomierz tworzy zabytkowy zespół urbanistyczno-architektoniczny. Dzięki dużej liczbie zabytków turyści mogą spędzić w mieście cały dzień.

Zwierzyniec

Miasto położone nad Wieprzem przy granicach Roztoczańskiego Parku Narodowego. Związane z założycielem Janem Zamoyskim. To tutaj znajduje się słynny browar założony w początku XIX wieku przez Zamoyskich, gdzie do dziś warzy się piwo znakomitej jakości. Od 2000 roku w sierpniu miasto staje się siedzibą festiwalu „Letniej Akademii Filmowej”. W zabytkowej dzielnicy Borek można oglądnąć kompleks 71 drewnianych domów z pierwszej połowy XX wieku. Co ciekawe w Zwierzyńcu znajduje się aż 68 tablic, pomników i figur historycznych i religijnych. Swoją siedzibę w Zwierzyńcu mieli: Władysław IV, Jan Kazimierz, Michał Korybut Wiśniowiecki.
Turyści mogą zobaczyć między innymi:

kościół na wysepce pod wezwaniem św. Jana Nepomucena z barokową fasadą, z połowy XVIII wieku z freskami Łukasza Smuglewicza
klasycystyczne budynki byłego Zarządu Ordynacji Zamojskiej przy ul. Browarnej C
Cmentarz przy kościele filialnym pw. św. Jana Nepomucena
Pomnik Szarańczy w zwierzynieckim parku
Pałac Plenipotenta
Ośrodek Edukacyjno-Muzealny
drewnianą dzwonnicę przy kościele filialnym pw. św. Jana Nepomucena
tablicę w Kościele Matki Bożej Królowej Polski upamiętniającą obóz zagłady z 1940 r.

Dostępne pokoje

Klimatyczne chatki z kominkiem

W Naszym Gospodarstwie przygotowaliśmy dla Państwa pięć niezwykle klimatycznych chatek wyposażonych nie tylko w niezbędne do wygodnego wypoczynku sprzęty, lecz przede wszystkim cechujących się niepowtarzalnym wnętrzem. Każda z naszych chatek posiada kominek. W chłodniejsze wieczory a szczególnie zimą, mogą Państwo ogrzać się przy cieple kominka delektując się lampką wina. Chatki w Naszej Zagrodzie są umieszczone w sposób umożliwiający doglądanie swoich bawiących się beztrosko pociech. Mają Państwo również możliwość zakwaterowania w chatkach znajdujących się na uboczu, aby odpocząć w ciszy zachwycając się pięknem przyrody.

Kacza Chata – 3 – osobowa
Sowia Chata – 5 – osobowa
Jeżowa Chata – 8 – osobowa
Misiowa Chata – 5 – osobowa
Kogucia Chata – 4 osobowa

Do dyspozycji Naszych Gości posiadamy:

łóżeczko turystyczne
pozytywka
wanienka do kąpieli
nocniczek
podkładka na sedes
krzesełko do karmienia

Wyżywienie

Oferujemy możliwość zamówienia pysznych posiłków przygotowywanych przez gospodynię. Posiłki podajemy bezpośrednio do każdej chatki, dbając by Nasi Goście delektowali się jedzeniem w rodzinnej atmosferze. Oferujemy kuchnię domową i potrawy regionalne. Nasi Goście mają możliwość zakupienia Naszych produktów – ciast, konfitur, nalewek, wina, miodu, serów, smalcu, grzybów i wielu innych przetworów. Zapraszamy do skorzystania z Naszej oferty.

Aneks kuchenny
Wyżywienie na miejscu

Cennik

Ceny noclegu – od 45 zł / osoba zależnie od sezonu.
Obozy jeździecko- językowe 1000zł / tydzień, 1800 / 2 tygodnie
Wypożyczenie roweru – 5 zł /h lub 25 zł / doba
Wypożyczenie kasku rowerowego dla dziecka – gratis
Wypożyczenie fotelika rowerowego – gratis
Wypożyczenie łóżeczka dla dziecka – gratis
Wypożyczenie fotelika do karmienia – gratis
Organizacja ogniska na życzenie – cena ustalana indywidualnie
Prowiant wycieczkowy – 15 zł / osoba
Organizacja spływów kajakowych – 50 zł / kajak 2 os.
Kino letnie na sianie – gratis

0 PLN / za psa

Kontakt z obiektem

Adres obiektu

Zagroda Balbiny – Sieraków 47
37-413 Harasiuki
Polska

Obozy, wydarzenia i promocje

  • Znasz nocleg przyjazny psom, którego nie ma w naszej bazie? Poleć go innym!